نایب رئیس شورای شهر اظهار کرد: نامه وزارت کشور به شهرداری مربوط به شهرداران نبود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، سید ابراهیم امینی  در حاشیه جلسه علنی شورای شهر جمع خبرنگاران اظهار کرد: نامه ای که از وزارت کشور به شورای شهر ارسال شده مربوط به انتصاب استانداران است و ارتباطی به شهرداران است.

نایب رییس شورای شهر تهران تصریح کرد: بر اساس قانون اساسی، سازمان بازرسی کل کشور نظارت بر حسن اجرای قوانین را بر عهده دارد.

امینی همچنین از استعلام وزارت کشور از سازمان بازرسی خبر داد و افزود: در انتظار پاسخ سازمان بازرسی هستیم و طبق اعلام این سازمان بازنشستگان تا ۱۵ آذر فرصت دارند در محل خدمت خود باقی بمانند مگر آنکه بخش نامه جدید توسط وزارت کشور صادر شود.

وی همچنین بیان کرد: روند انتشار قانون در روزنامه رسمی در اجرای قانون موثر است و قانون منع به کارگیری بازنشستگان در ۳۱ شهریور در روزنامه منتشر شد و از ۱۵ مهر لازم الاجرا بود و از تاریخ اجرا ۲ ماه فرصت بود تا افراد بازنشیته از سمت خود کناره گیری کنند.

نایب رییس شورای شهر در خصوص مصوبات امروز شورای شهر گفت: نرخ بلیط بازدید از باغ پرندگان مصوب شد و فوریت بررسی انتصاب مدیرکل امور مالی به عنوان ذیحساب دوم، گزارش حساب درآمد و هزینه شهرداری در جلسه یکصد و یکم شورای شهر بررسی شد.