مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروی شهر تهران گفت: با شروع مرحله دوم طرح کاهش در پایتخت از روز شنبه (26 آبان) خودروهای فاقد معاینه فنی روزانه 50 هزار تومان جریمه می شوند.

به گزارش خبرگزاری موج سیدنواب حسینی‌ منش مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروی شهر تهران اظهار داشت: جلسه شورای عالی ترافیک در شب گذشته در خصوص تصمیم گیری برای آغاز مرحله دوم طرح کاهش LEZ برگزار شد و تصمیم بر این شد که طرح از 26 آبان در تهران اجرایی شود.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروی شهر تهران افزود: طبق قانون می بایستی طرح کاهش LEZ از اول آبان اجرا می شد که البته پلیس با توجه به محدودیت ها موجود از جمله مراجعه بی سابقه و صف های طولانی خودروها در مراکز معاینه فنی تهران خواستار به تعویق انداختن این طرح شد.

جریمه توسط دوربین


حسینی منش در ادامه به آمادگی کامل تمامی نهادهای ذیربط و فراهم شدن زیرساخت ها برای اجرای مرحله دوم طرح کاهش LEZ اشاره کرد و گفت: علاوه بر دوربین‌ها سطح شهر تهران، دوربین های ورودی و خروجی شهر نصب و بازرسی شده اند و آماده پلاک خوانی هستند.
پیشتر و در قالب اجرای مرحله نخست طرح کاهش آلودگی هوا LEZ که از مهر سال 1395 آغاز شده خودروهای فاقد معاینه فنی درصورت ورود به محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک روزانه 50 هزارتومان جریمه می شوند.