وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تلاش می کنیم خدمات اجتماعی دولت محور را به خدمات اجتماعی مردم محور تبدیل کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، محمد شریعتمداری در مراسم تکریم و معارفه خود در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد، گفت: تشکر می کنم از تشکل های کارگری کشور که بار تنظیم روابط سه گانه کار را بر عهده دارند.

وی افزود: همچنین در امر سه جانبه گرایی از تشکل های کارفرمایی تشکر می کنم که درکنار دولت بودند و سابقه شرکای اجتماعی ما بیش از دولت هاست و روحیه تعاونگری دیرینه تر از همه تشکل ها و دستگاه های دولتی است و فعالیت و حضور آنها را گرامی می دارم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخشی از سخنانش اظهار کرد: باید تقدیر کنم از تلاش برادرم آقای ربیعی و دوره دوستی دیرینه ای که با او دارم و سراسر تلاش او در مجموعه های مختلف کشور مشاهده می شود.

شریعتمداری اظهار کرد: تلاش می کنیم خدمات اجتماعی دولت محور را به خدمات اجتماعی مردم محور تبدیل کنیم.

وی به مطالبات دولت به صندوق ها اشاره کرد و گفت: مجموع مطالبات ۵۰ هزار میلیارد تومان مجموع مطالبات دولت به سازمان تامین اجتماعی که تا کنون ۲۳ هزار میلیارد آن تهاتر شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخشی از سخنانش عنوان کرد: هم اکنون برخی از صندوق های ما هر روز در حال زیان دهی هستند و این زیان ها از جیب بیمه شدگان پرداخت می شود و آیا مدیران این صندوق ها، اختیار واگذاری دارند؟

شریعتمداری تصریح کرد: اگر برای صندوق ها اقدام عاجل نداشته باشیم و با بحران ورشکستگی صندوق ها مواجه می شویم و این یعنی توزیع فقر در جامعه و باید برای حل مشکل نیاز به مساعدت دولت دارم و حاضرم در این رابطه به دولت التماس کنم.

وی همچنین اظهار کرد: تکریم بازنشستگان و کارکنان دولت یعنی تزریق نشاط در جامعه و تکریم کارگران و کارفرمایان هم با تکریم بازنشستگان اتفاق می افتد و به آینده خود امیدوار خواهند شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: امید در کار موجب می شود که کار همراه با عشق باشد و عنصر اصلی این مهم رضایتمندی است و مهارت ها در این سیستم رشد می کند و محصول کیفی تولید می شود.

شریعتمداری یادآور شد: سرمایه های اجتماعی در سالهای اخیر در کشور بسیار آسیب دیده است و باید توجه کرد احساس امنیت بیش از امنیت آرامش بخش است.