معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: باید با اصرار سیاست های حافظ منافع مردم و توسعه را استمرار داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، اسحاق جهانگیری در مراسم تکریم و معارفه وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: سپاسگزار تلاش های آقای ربیعی هستم و از تلاش سه ماهه آقای بندپی تشکر می کنم.

وی یادآور شد: آقای ربیعی از چهره های فعال انقلابی است و همواره تحلیل های درستی از پیچیده ترین مسائل سیاسی و اجتماعی داشت و راه حل های کاربردی را در مشکلات پیشنهاد می داد.

معاون اول رییس جمهور خاطر نشان کرد: آقای ربیعی در دولت خواست که صدای کارگران باشد و هم اکنون هم در دولت جا برای ایشان باز است و ربیعی صرفا وزیر کار نبود و همواره یکی از اعضای فعال دولت و جلسات دولت بود.

جهانگیری در ادامه با طرح این موضوع که آقای شریعتمداری نیاز به معرفی ندارد، گفت: ایشان یک مدیر کارآزموده است و می تواند با بدنه مدیریتی توانمند موفق عمل کند و لازم است مدیر بتواند خشتی را به موفقیت های سابق افزوده کند و نه آنکه همه مسئولین زیر مجموعه را تغییر دهد.

وی در بخشی از به توسعه صنعتی شرق آسیا پرداخت و ادامه داد: برنامه های توسعه کشور را همزمان با این کشورها ترسیم و طراحی کردیم و امروز به میزان پیشرفت های کشورها قابل مقایسه نیستیم چرا که سیاست گذاری های توسعه بر اساس راهبرد بلند مدت و جهت گیری های منطقه ای پیش رفته است.

معاون اول رییس جمهور وی همچنین بیان کرد: سیاست گذاری های کشور ما هم عالمانه بوده و در برخی از کشورهای منطقه دولت ها با کودتا سرکار آمدند و نقطه مشترک آنها ثبات و استمرار سیاست های حافظ منافع مردم با رفت و آمد دولت ها حتی بر اثر کودتا بوده است.

جهانگیری گفت: عقب ماندگی توسعه ای ایران باید مبتنی بر درایت و اصرار بر استمرار آنها باشد و سیاست های حمایت از کارگر و فقرا در دستور دولت است و سیاست های توسعه اشتغال همواره در برنامه های دولت بوده است.

وی به اهمیت حوزه اجتماعی کشور اظهار کرد: با هزینه های کم دستاوردهای قابل توجهی در مسائل اجتماعی دست یافتنی است و بازدهی قابل توجهی برای کشور دارد.

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: وزارت کار باید سخنگوی فقرا در دولت باشد و چالش های بزرگ کشور شامل بیکاری می شود و به مسئله اشتغال به عنوان اصلی ترین مسئله کشور بپردازیم.

جهانگیری به دوره تحریم پرداخت و گفت: هنر دولت این است که نگذارد بنگاه های اقتصادی وارد دوره رکود شوند و باید در بخش خصوصی نیز چنین اراده ای شکل بگیرد تا روند کار بنگاه ها توام با نشاط باشد.

راه اندازی ستادهای رفع موانع تولید در استانها پیش از تحریم ها

وی یادآور شد: در قبل از تحریم ها ستادهای رفع موانع تولید را در استانها راه اندازی کردیم و وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دو دستگاه فعال در ستادهای رفع موانع تولید بودند.

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: ایجاد اشتغال جدید جزء اولویت های ماست و البته نباید بگذاریم شغل های فعلی از بین رود.

اختصاص ۱۸ هزار میلیارد اعتبار اشتغال پایدار روستایی

جهانگیری به اختصاص ۱۸ هزار میلیارد تومان برای اشتغال پایدار روستایی اشاره کرد و افزود: تا کنون حدود ۳۰ درصد این اعتبار محقق شده و کسی که موفق شده این پول را بگیرد از رانت بالایی برخوردار بوده و رانتی که موجب ایجاد شغل شود و روستاها را رونق دهد مورد استقبال است.

با چهره خشن فقر مقابله کردیم

وی تاکید کرد: کار اصلی دولت ایجاد اشتغال است و باید با چهره هست فقر مبارزه کرد و دولت برای زدودن این چهره منابع بسیاری را اختصاص داد و در برخی موارد سال گذشته مستمری افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی را ۳ و ۴ برابر کردیم.

معاون اول رییس جمهور همچنین عنوان کرد: امسال ۷ هزار میلیارد تومان برای افرادی که تحت پوشش نهادهای حمایتی نبودند اختصاص دادیم و آرزوی ما این است که کسی با این کار شب سر گرسنه بر بالین نگذارد و باید این اعتبارات را به تناسب تورم افزایش دهیم. 

در حال نوشتن...