وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در بیمه سلامت ۱۱ میلیون حاشیه نشین بیمه شدند، گفت: وزارت تعاون، کار و رفته اجتماعی صدای محرومین و فقرا باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، علی ربیعی در مراسم تکریم و معارفه وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: پنج سال وزارت زود گذشت و خوشحالم که با جهانگیری آمدم و با جهانگیری رفتم، مردی که سنگ زیرین آسیاب در سختی ها بوده.

وی افزود: در روزگاری که تهمت ها و شایعه ها و هل دادن ها رایج است، کارِ درست انجام دادن دشوار است.

وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخشی از سخنانش اظهار کرد: از پنج بحران محیط زیستی، نقدینگی و صندوق های بازنشستگی، تحولات اجتماعی و تحولات جمعیتی باید عبور کرد.

ربیعی تصریح کرد: صندوق های که ۱۷ صندوق در سراسر کشور است می تواند نظام را به مخاطره بیندازد.

وی ادامه داد: تحولات اجتماعی در لایه های پایین جامعه رخ می دهد و وزارت کار و تعاون  بیشترین ارتباط را با این قشر اجتماعی دارد که گویا در سطوحی از جامعه زندگی و ارزش ها تغییر کرده است.

وزیر سابق کار بیان کرد: سیاست خارجی هم آثار قابل توجهی بر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارد.

ربیعی با طرح این مسئله که وزارت کار سخنگوی فقراست، گفت: در بحران کسی به دنبال تئوری اقتصاد آزاد برود گویا می خواهد نظام اجتماعی را بر هم بریزد.

وی افزود: اینجا پناه ۳ میلیون کودک یتیم در سال است که کسی نمی پرسد این کودکان کجا هستند؟ در کنترل فقر مهارتی و فقر درمان با تکیه بر طرح تحول سلامت موفق به بیمه کردن ۱۱ میلیون حاشیه نشین شدیم.

وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: مسکن حمایتی را با بهزیستی پیش برویم و در گونه های فقر از معیشتی و درآمدی مسئولیت سنگین داریم و باید این وزارتخانه صدا و پناه گروه های محروم و فقرا باشد‌.

ربیعی همچنین به نگارش زنده باد استیضاح اشاره و عنوان کرد: پس از این کتاب مصائب یک وزیر را می نویسم.

وی خاطر نشان کرد: سال ۵۶ جلوی این وزارتخانه که کارگر ژنرال موتورز بودم دستگیر شدن و سال ۵۸ نماینده کارگرا در شورای عالی اشتغال بودم و این وزارتخانه خانه من بود و خوشحالم که کنار کارگران بودم و در کنار آنها باقی خواهم ماند.

وزیر سابق کار تاکید کرد: خدایا تو شاهد باش که من از خروارها ثروت همچون عسل ذره ای دست درازی نکردم و همه معاونین شبانه روزی کار کردند.

ربیعی در پایان گفت: امروز همکاران در این وزارتخانه صاحب نظریه و مسلک شدند.