سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:وزارت کار بزرگترین وزارتخانه اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم تکریم و معارفه وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان مطالبی اظهار کرد: از تلاش های ارزشمند دکتر ربیعی در مدت پنج سال وزارت در این وزارتخانه تشکر می کنم.

وی با برخورداری ۱۱ میلیون نفر از بیمه سلامت اشاره و عنوان کرد: با تلاش شبانه روزی آقای ربیعی بیمه معلولان نیز بهبود و گسترش یافت و در نقاط محروم تخت های بیمارستانی در مدت پنج سال وزارت آقای ربیعی محقق شد.

محسنی بندپی با دوره سرپرستی خود در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت و ادامه داد: در مدن ۲ ماه و نیم برنامه های توسعه ای وزارتخانه با همکاری معاونین ادامه یافت و ۸ سفر استانی برگزار شد.

وی خاطر نشان کرد: برای اجرایی کردن تبصره ۱۸ و اشتغال روستایی برنامه ریزی انجام شد و ۱.۵ میلیون دلار از صندوق ذخیره ارزی به توسعه روستایی اختصاص یافت.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تبریک به محمد شریعتمداری عنوان کرد: برنامه های ایشان در شرایط تحریم از قوت و قدرت موثر برخوردار است تا به شرایط مطلوب برسیم.

محسنی بندپی تاکید کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلیدی ترین وزارتخانه در شرایط فعلی است و تنوع گروه های جامعه را در ارائه خدمات در لیست خود دارد.

وی افزود: برنامه ملی مبارزه با فقر به نحوی است که بتوانیم از اقشار ویژه حمایت کنیم و این افراد را توانمند کنیم و در پیشگیری از آسیب های اجتماعی گامی موثر برداریم.

سرپرست وزارت کار یادآور شد: دبیرخانه شورای اشتغال در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و مهمتر از اشتغال جدید صیانت از اشتغال موجود درجه بالاتری دارد.

محسنی بندپی همچنین به حوزه تعاون پرداخت و گفت: در حوزه تعاونی ها می توان با تقویت تعاونی ها از دوران تحریم عبور کرد و باید شرایطی فراهم کنیم تا بزرگترین وزارتخانه اجتماعی در تحریم بهترین عملکرد را داشته باشد.