موج
کدخبر : ۲۵۰۵۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-250573

حماسه سازان دیروز، کارآفرینان امروز؛

روزهای دفاع مقدس برای همه به نوعی گذشته اما ثمره آن برای همه همچو میراثی گران به امانت مانده، منصور محمودی که دیروز بیسم چی شهید همت بود، امروز پیام حمایت از تولید داخل را به رهبر انقلاب مخابره می کند که پژواکی است برای ایران عزیز و امیدی برای فردای بهتر هموطنان خود.

خبرگزاری موج – اکرم سادات حسینی، دفاع از همان جنس است و دشمن همان دشمن اما او امروز یک کهنه سرباز است که جنگ و روزهای آتش را پشت سر گذاشته و به آبادانی رسیده و این ظفر را از خرابه های آن روزهای پر التهاب دنبال می کند، دیروز با همرزمانش در جبهه بود و امروز آبادانی از جنس با هم بودن را رقم می زند، دیروز در جبهه های نبرد بود و هشت سال در دفاع و امروز در آستانه جنگ تمام اعیار و اقتصادی است و با تمام توان در عرصه فعال، آری منصور محمودی مدیرعامل شرکت کشاورزی و دامپروی که در دوران دفاع مقدس با تمام وجود همراه و همرزم بسیاری از فرماندهان نامدار بود، بی ادعا و پر امید به دفاع از تمامیت و اعتلای ایران زمین اهتمام داد، دیروز در جبهه بیسیم چی شهید همت بود و امروز به رهبرش پیام سربلندی و تولید داخل را مخابره می کند، با این وجود هنوز رویاهای بزرگتری را در سر دارد که شاید برای دیگران آرزو باشد اما برای او همچون یک هدف و برنامه عملیاتی است و در موعد مقرر با گروهان و کارگران ایرانی به واقعیت می رسد.

منصور محمودی امروز مدیرعامل یک دامداری است که اشتغال برای مردم منطقه در غرب کشور ایجاد کرده و تولید شیر از گاوداری او شهر جوانرود و شهرهای اطراف را رونق داده و بی نیاز کرده، حالا به فکر رونق و توسعه بیشتر است او از 15 سالگی در جبهه ها حضور داشته و امروز در سن 52 سالگی راه سربلندی و استقلال را با یاد مردان خطه های جنوب و غرب در دوران سخت دفاع به سبک یک فرمانده اقتصادی دنبال می کند.

محمودی با یادآوری روزهای دفاع گفت: هشت سال در جنگ بودم و در عملیات های مرصاد، جزیره مجنون، کربلای پنج در شلمچه حضور داشتم، در پاوه بیسیم چی شهید همت بودم و احمدی مقدم پنج سال در یک چادر بودیم از اول فرودین سال 59 به استخدام سپاه درآمدم و با فرماندهی گردان بازنشست شدم آن روزها گذشته و با آن شرایط خاص خوش ترین لحظات من همان هشت سال دفاع مقدس بود و وقتی به مناطق عملیات می روم تمام آن دورن در برابر دیده من تداعی می شود و تمام همرزمانی که هر روز شهید شدند به یادم می آید و امروز تنها راهی که در پیش رو داریم آبادانی ایران است.

وی که در همین مسیر یک مجموعه موفق گاوداری شیرده را راه اندازی کره در مورد سختی ها این راه اندازی، گفت: هر کاری سختی خود را دارد و من در گذشته تجربه ای در کار دامداری داشتم و با این زمنیه کاری تصمیم گرفتم یک پروژه در این رابطه را ایجاد و اداره کنم و در همین رابطه سرمایه گذاری کردم.

مدیرعامل دامداری با اینکه زیر ساخت 180 هکتار زمین در راه اندازی گاوداری ایجاد کرده، افزود: با خود فکر کردم با ایجاد یک دامداری در منطقه محروم به مردم منطقه سود برسانم و این اتفاق از سال 1392 آغاز شد و با وجود سختی های مالی و دشواری در گرفتن تسهیلات مالی از بانک ها، عقب نشینی نکردم و خدا کمک کرد تا موفق به تاسیس این گاوداری شوم و 10 دذرصد زمین به این کار اختصاص یافت و مابقی زیر کشت علوفه رفت.

وی با یادآوری ارتباط با بنیاد برکت در استانداری کرمانشاه گفت: در یک جلسه در استانداری با نماینده بنیاد برکت و حمایت های این بنیاد آشنا شدم و این زمینه سرعت بخشی و تسهیل در راه اندازی ایده من شد و از آنجایی که ایجاد شغل برای این بنیاد مهم بود فکر من را پذیرفتند و تاسیس دامداری با موفقیت اتفاق افتاد.

محمودی در توضیح شراکت 59 درصدی سهم خود و 41 درصدی بنیاد برکت، اظهار کرد: بنیاد برکت در راه اندازی طرح ها تا 49 درصد شراکت را بر عهده می گیرد و برای سهم شراکت صاحب پروژه هم از نظر کمک های مالی بانکی همراهی می کند و این روند را آسان و هموار می کند تا هدف و نتیجه درست به خوبی محقق شود.

وی همچنین بیان کرد: طرح اشتغالزای گاوداری در بنیاد برکت مورد تایید قرار گرفت و برای معرفی طرح خود به تهران رفتم و با بررسی هایی که انجام شد و مسئولان بنیاد برکت به کرمانشاه آمدند و در نهایت این شراکت اتفاق افتاد و کارشناسان بنیاد امکان موفقیت این طرح را بر اساس موقعیت منطقه تضمین کردند.

این کارآفرین که برای صدها کارگر و متخصص ایرانی در حوزه کاری خود شغل ایجاد کرده، بیان کرد: با 500 راس گاو این پروژه راه اندازی شده و امروز موفق به گرفتن پروانه کار گاوداری با 1000 راس گاو شدیم و پشتیبانی گله به نحوی است که تا یکسال و نیم دیگر شاهد اداره 1000 راس گاو شیری در گاوداری باشیم.

محمودی همچنین از برگزیده شدن دامداری خود در سطح کشور به عنوان دامداری نمونه توسط جهاد کشاورزی خبر داد و افزود: سرانه شیر ما در این دامداری به 41.5 لیتر رسیده و هر گاو در سه وعده شیر دوشی این میزان شیردهی دارد.

گاو شیرده

وی در نحوه جدا شدن دامداری از بنیاد برکت توضیح داد: هدف من از این پروژه داشتن سود نبود و بنیاد برکت با شراکت های پنجساله که با پروژه های اشتغالزا ایجاد می می کند زمنیه رشد و رونق اقتصادی را برای پروژه ها و مردم ذینفع و شاغل در منطقه به وجود می آورد و تمام تلاشم این است که با کار موفق تسهیلات دامداری تسویه شده و ادامه کار در شرایط مناسبی رقم بخورد.

محمودی که سابقه فعالیت در عرصه های نظامی و اقتصادی را دارد تصرح کرد: وقتی این مجموعه تا 1000 راس گاو افزایش یابد تولید روزانه شیر افزایش می یابد و به همین نسبت اشتغالزایی هم بیشتر شده و امکان جدایی از بنیاد برکت فراهم می شود.

وی در مورد نحوه اداره گاوداری اظهار کرد: تمام تلاش ما در تمام موقعیت ها داشتن روند مطلوب کاری است.

محمودی در مورد زلزله کرمانشاه گفت: روز لزله بسیار سختی بود و خوشبختانه سوله ها آسیب ندیدند و دیوارهای اطراف گاوداری خراب شد که آنها را بازسازی کردیم.

مدیرعامل دامداری کاوات روانسر در مورد برنامه های گاوداری شیری اظهار کرد: با حضور تکنسین ها و انجام فعالیت های تخصصی تلاش در توسعه و ارتقای گاوداری داریم و هر بخش فنی مسئولان خاص خود را دارد و تمام تلاش ما حفظ حقوق کارگران و رونق تولید در دامپروری است.

محمودی در رابطه با توسعه محل دامداری گفت: در صدد ایجاد تصفیه خانه در دامداری هستیم تا آلودگی فضولات این مجموعه را به صفر برسانیم.

وی گفت: هر روز که این دامداری با موفقیت به شب می رسد آن روز خدا را شکر می کنم و تمام علاقه من روند موفقیت این مجموعه است و در شرایطی که وام های 10 و 20 میلیونی به روستاییان پرداخت می شود امیدورام این منابع به نحوی تجمیع شود تا برای همه روستاییان و مردم شهرهای کوچک امکام ایجاد شغل و درآمدهای پایدار فراهم شود و با خطرات کاری وام های کوچک بی نتیجه باقی نماند چرا که در صنف ما کمتر از 500 راس گاو نتیجه نمی دهد و در همین جوانرود واحدهای 20 و 30 راس گاوداری ورشکست شدند.

چشم اندازی با 15 هزار سهامدار

محمودی همچنین اظهار کرد: طرحی برای ارتقاء این دامداری به 2500 راس گاو دارم مشروط به اینکه تمام ایثارگران اورامان در آن مشغول به کار شوند و در حال حاضر این طرح با جا به جایی دولت متوقف شد در حالیکه می توان برنامه ریزی کرد و تا 15 هزار سهامدار را در این طرح مشارکت داد و این یعنی روزی حلال برای 15 هزار خانواده ایرانی.

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها