موج

سلیمی:

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از خدمت رسانی به 120 هزار زائر اربعین در 21 روز ماموریت این سازمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری موج، مرتضی سلیمی در تشریح گزارش دو ماه ماموریت در داخل و خارج از کشور در مراسم اربعین ۹۷ اظهار کرد: اقدامات ما در داخل کشور تا رسیدن به مرزهای زمینی مهران، شلمچه، چزابه، دوران و میرجاوه توسط سازمان امداد و نجات انجام شد.

وی با بیان اینکه اقدامات لازم برای کمک به زائران در خارج از مرزها برعهده مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر بود، گفت: اقدامات درمانی در کربلا، کاظمین، سامرا، کوت، حبه و نجف به زوار در مراسم پیاده روی اربعین ارائه شد.

رئیس امداد و نجات هلال احمر عنوان کرد: ماموریت امداد رسانی از تاریخ ۲۱ مهر آغاز و به مدت ۲۱ روز تا ۱۱ آبان ادامه داشت و این میزان ماموریت شش روز از میزان فعالیت های سال قبل افزایش مدت داشته است.

سلیمی در مورد اقدامات جمعیت هلال احمر در داخل کشور به آمادگی ۴۷۷ پایگاه امداد و نجات بین شهری در سراسر کشور پرداخت و افزود: بر این اساس ۸۷ پایگاه امداد و نجات ثابت، موقت و سیار در استان های ایلام و خوزستان فعال شد.

وی افزود: ۸۰ پایگاه امداد و نجات بین شهری استان های معین در محورهای مواصلاتی منتهی به مرزهای خروجی در حال آماده باش قرار داشتند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از بکارگیری ۱۲ هزار و ۹۳۶ نفر-روز در داخل و خارج از کشور خبر داد و افزود: ۹ هزار و ۴۷۱ نفر-روز در داخل کشور و ۳ هزار و ۴۶۵ نفر-روز در خارج از کشور به انجام خدمات پرداختند.

سلیمی با اعلام به کار گیری ۱۱۸ دستگاه آمبولانس در ماموریت خدمات رسانی و امدادی در اربعین ۹۷، افزود: در داخل کشور ۸۸ دستگاه و در خارج مرزها ۳۰ دستگاه مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی از مراجعه ۱۲۰ هزار و ۴۶ زائر در مراسم اربعین به قرارگاه های مرزی سازمان امداد و نجات و طول مسیر سفر اشاره و عنوان کرد: ۲۴۵ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند و ۲۹ هزار و ۴۱۶ نفر تحت درمان سرپایی قرار گرفتند، همچنین به ۱۶ هزار و ۳۱۳ نفر خدمات پزشکی شامل تست فشار و قند خون ارائه شد.

رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر در رابطه با پوشش امدادی سیل و طوفان برای زائران اربعین نیز یادآور شد: 11 هزار و 892 نفر در طوفان و سیل اخیر پیش از اربعین اسکان اضطراری شدند و 13 هزار و 280 تخته پتو توزیع شد و 5 هزار و 360 کنسرو و 45 هزار ماسک در شرایط طوفانی بین زائران توزیع شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها