از روز گذشته موج بازگشت زائران به کشور آغاز شده و تا این لحظه حدود 700 هزار نفر از 2 میلیون زائری که به زیارت مشرف شده اند به کشور بازگشته اند.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در حاشیه بازدید از پایانه مرزی چذابه در جمع خبرنگاران گفت: براساس بازدید میدانی از پایانه‌های شلمچه و چذابه، ارائه خدمات به طور مطلوب انجام شده و خوشبختانه هماهنگی و همکاری مطلوبی بین پلیس و مردم وجود دارد.

فرمانده ناجا افزود: از روز گذشته موج بازگشت زائران به کشور آغاز شده و تا این لحظه حدود 700 هزار نفر از 2 میلیون زائری که به زیارت مشرف شده اند به کشور بازگشته اند.

وی با بیان اینکه روحیه بالا همراه با شور و شعف حسینی را در چهره زوار و خادمان آنها در نیروی انتظامی و دیگر دستگاه های مرتبط مشاهده کردم، گفت: توصیه هایی به مسئولان مربوطه در راستای خدمت رسانی مطلوب تر به زائران انجام گرفت.

وی با توجه به محدود شدن عزیمت زائران به کشورعراق گفت: در این روزهای بازگشت به مردم توصیه داریم تا با همکاری خود با پلیس از حوادث احتمالی جلوگیری کنند.

سردار اشتری بیان کرد: کلیه امکانات در مسیر زائران برای استراحت و رفع خستگی فراهم است و درخواست داریم مردم به هیچ عنوان با حالت خواب آلودگی و خستگی رانندگی نکنند.

این مقام عالی انتظامی ضمن تشکر از مهمان نوازی مردم خوزستان اظهار داشت: از متولیان مواکب و استراحتگاه‌های بین راهی درخواست کردیم تا چند روز آینده همچنان در خدمت زائران باشند که آنها این درخواست را با اشتیاق پذیرفتند.

وی از کلیه نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، بسیج و همکاران جهادگر در نیروی انتظامی مسئولان استانی و ائمه جماعات و جامعه روحانیت که در برگزاری هر چه بهتر این مراسم تلاش کردند، تقدیر و تشکر کرد.

فرمانده ناجا در پایان از صدا و سیما و دیگر اصحاب رسانه که در انعکاس اخبار و وقایع این مراسم عظیم تلاش کردند، تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: ازمردم عزیز و قدرشناسی که با تمام وجود دارایی خود را برای پذیرایی و خدمت به زائران تقدیم کردند نیز تشکر ویژه دارم.

بر اساس گزارش سایت پلیس، گفتنی است فرمانده ناجا ضمن بازدید از مواکب پایانه مرزی چذابه از بیمارستان صحرایی ارتش مستقر در این پایانه بازدید و در جریان روند درمان بیماران در این بیمارستان قرار گرفت.