سخنگوی شورا گفت: شاید فرایند انتخاب شهردار جدید تهران کوتاه تر شود. اگر در فرایند تغییری حاصل شود به اطلاع رسانه ها خواهیم رساند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، علی اعطا سخنگوی شورا در حین برگزاری جلسه هم اندیشی اعضای شورا پیرامون انتخاب شهردار جدید تهران در جمع خبرنگاران حاضر شد و از اعلام لیست اولیه کاندیداها خبر داد.

اعطا گفت: طبق برنامه زمان بندی که اعلام شده امروز لیست بلندی تهیه شد که هر کدام از اعضای شورا حداکثر 5 گزینه پیشنهادی خود را مطرح کردند که البته اشتراکات زیادی در بین اسامی مطرح شده  بود و در نهایت 30 اسم مشخص شد.

وی در ادامه افزود:  در مرحله بعدی رای گیری مخفی به عمل می آید و هر کدام از اعضا 5 نفر را رای می دهند تا در نهایت 5 نفری که باید به صحن شورا بیایند و برنامه خود را اعلام کنند مشخص شوند.

سخنگوی شورا در ادامه اظهار داشت: بنا است روز شنبه 12 آبان ماه این رای گیری انجام شود و 5 نفر نهایی مشخص شوند و روز شنبه 19 آبان ماه  این 5 نفر برنامه اجرایی خود را بر اساس کلیات برنامه 5 ساله توسعه سوم شهر تهران  به هیات رییسه ارایه خواهند کرد.  فردای آن روز جلسه پر فشار کاری خواهیم داشت و در دو نوبت صبح و بعد از ظهر هر کدام از 5 گزینه یک ساعت زمان دارند تا برنامه های خود را مطرح کنند و اعضا نیز پرسش و پاسخ خود را از کاندیداها به عمل آورند.   

اعطا خاطر نشان ساخت: نکته ای که مورد بحث است این می باشد که  شاید این فرایند کوتاه تر شود. اگر در فرایند تغییری حاصل شود به اطلاع رسانه ها خواهیم رساند.

اعطا در ادامه و در خصوص معیار های انتخاب کاندیداهای شهرداری افزود: معیار ها همان معیار های 16 گانه قبل است و تغییری نکرده و  این 30 نفر پیشنهاد های اولیه اعضا هستند. طبیعتا از این مرحله در مورد افراد بحث خواهد شد و صرفا پیشنهادهای خام و اولیه مطرح شده و زمانی که بنا است اعضا به افراد رای بدهند در مورد گزینه بحث خواهد شد.

سخنگوی شورا گفت: در میان گزینه های پیشنهادی گزینه هایی که در انتخاب شهردار قبل هم مطرح بودند حاضر  هستند.

علی اعطا همچنین در خصوص ارایه رزومه از سوی افراد خارج از لیست به اعضای شورا گفت: طی چند روز اخیر تماس های متعددی صورت گرفته و  اعضا در دسترس بودند و پیشنهاد هایی مطرح شده با این حال هر کدام از اعضا بر اساس معیار ها و اولویت هایی که داشتند پیشنهاد های خود را مطرح کردند و  این طور نبود که راه های ارتباطی برای پیشنهاد ها مسدود باشد.  

بر اساس اعلام سخنگوی شورا اسامی لیست سی نفره کاندیداها به شرح ذیل می باشد:

1-     محسن هاشمی رفسنجانی

2-     تقوی نژاد

3-     الهه کولایی

4-     حسینی مکارم

5-     علی اوسط هاشمی

6-     مناف هاشمی

7-     مقدس زاده

8-     علی ربیعی

9-     محسن پورسید اقایی

10- معصومه ابتکار

11- حجت میرزایی

12- اردکانیان

13- عباس اخوندی

14- نصرالله جهانگرد

15- مصطفی سلیمی

16- مولاوردی

17- مصطفی موسوی لاری

18- ایرج معزی

19- مصطفی سالاری

20- جواد امام

21- حمید امامی

22- غلامرضا انصاری

23- کشت پور

24- محمد شیخ

25- صادق خرازی

26- خواجه نصیر

27- علی اصغر احمدی

28- انصاری لاری

29- پیروز حناچی

30- واعظ مهدوی