رئیس شورای شهر از انتخاب شهردار تهران تا دو هفته آینده خبر داد و گفت: رسانه ها به شایعات دامن نزنند.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری موج، محسن هاشمی در ابتدای نود و ششمین جلسه شورا با اشاره به اربعین حسینی گفت: مدیریت شهری با تمام توان در خدمت زائران حسینی است چرا که اربعین بزرگترین مراسم مذهبی در جهان است که  بیش از ده میلیون نفر از شیعیان عراق و دومیلیون زائر ایرانی و صدها هزار زائر از دهها کشور جهان گرد هم می آیند تا پژواک ندای خاموش شده بزرگترین مظلومیت تاریخ باشند.

هاشمی پیاده روی اربعین حسینی را  فرصتی دانست که انسانها بدون مال و مقام و رتبه و مدرک، پای در مسیر همدلی و همرنگی بگذارند و اندوه و عزای فرزند فاطمه، غبار کینه ها، کدورتها، منیتها و تعلق ها را بشوید.

به گفته هاشمی در اربعین همه صرف نظر از جایگاه و قومیت و کشور و شرایطشان، بر سر سفره کرم اباعبداله الحسین می نشینند و در موکبهای حسینی در کنار هم استراحت می کنند و این سنت زیبای دینی ، زورا اربعین را در رودخانه انوار حسینی می شوید.

رییس شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: اربعین، زمان ظهور یکدلی و برادری و انسجام تشییع است و فرصتی است که جهان اسلام در برابر افراط گرایی و خشونت سلفیون، یکرنگی و ملایمت و منطق اسلام ناب را به نمایش بگذارد ، این صف عظیم عزاداران حسین است که امنیت ، صلابت و منطق اسلام را برای همه جهانیان تصویر می کند.

وی ادامه داد: از زمانی که نخستین زائر اربعین جابر انصاری، صحابی رسول خدا که بدون چشم ظاهر و با بینایی دل، خود را به کربلا رساند 14 قرن می گذرد، اما همه میلیونها عاشق حسین که هر سال اربعین به قبر مطهر سالار شهیدان می رسند همانند جابر منتظر شنیدن پاسخ سلامشان از سوی حسین علیه السلام هستند.

رییس شورای اسلامی شهر ابراز امیدواری کرد که همه همکاران ما در شهرداری تهران که افتخار خدمت به عزادان حسینی را دارند ماجور و مورد لطف حضرت قرار گیرند.

وی همچنین طی سخنانی از شهردار تهران محمدعلی افشانی که در روزهای گذشته برای سرکشی به خدمت رسانی شهرداری تهران بهمراه محمد جواد حق شناس ریاست کمیسیون فرهنگی شورا به کربلا سفر کردند، قدردانی کرد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اعلام این خبر که شورا از امروز وارد مرحله انتخاب شهردار شده است گفت: تا دو هفته آینده شهردار منتخب شورای پنجم  را به وزرات کشور جهت انجام شدن مراحل قانونی معرفی کنیم.

هاشمی با اشاره به عدم تصویب فوریت لایحه مستثنی شدن شهردار تهران از قانون بازنشستگی گفت:  از امروز فرایند انتخاب شهردار جدید آغاز گردیده است و امیدواریم بتوانیم تا  دو هفته آینده شهردار منتخب شورای پنجم  را به وزرات کشور جهت انجام شدن مراحل قانونی معرفی کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه و با توجه به اخبار ضدو نقیض در فضای مجازی پیرامون موضوع انتخاب سومین شهردار پایتخت خطاب به رسانه ها اظهار داشت: درخواست ما از اصحاب رسانه این است با توجه به فرصت کوتاه انتخاب شهردار و پیامدهای منفی، بی ثباتی در مدیریت شهری از دامن زدن به شایعات و اخبار ناموثق که موجب ایجاد تنش و اختلاف در فضای عمومی می گردد خودداری نموده و با ارائه نظرات کارشناسی و انتقادات و پیشنهادات سازنده ما در ایفای وظیفه یاری کنند.