وزیر بهداشت در سفرش به قزاقستان در حاشیه اجلاس چهلمین سالگرد تصویب بیانه آلماآتا ودیدارش با رئیس سازمان جهانی بهداشت از ابتلا یک میلیون یمنی به وبا خبر داد

در خبرگزاری موج، وزیر بهداشت در سفر خود به قزاقستان در حاشیه اجلاس چهلمین سالگرد تصویب بیانیه آلماآتا، با رییس سازمان جهانی بهداشت دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش وبدا، دکتر تدروس آدهانوم گبریسوس، رییس سازمان جهانی بهداشت از اقدامات ایران در زمینه مراقبت های اولیه سلامت و طرح تحول سلامت، قدردانی کرد و آن را الگوی مناسبی برای ارائه مراقبت های بهداشتی اولیه دانست.

رییس سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد: همواره مشکلات و چالش های منطقه ای و داخلی کشورها، مانع دسترسی آحاد مردم به سلامت به ویژه در کشورهایی مانند افغانستان، پاکستان، یمن و سوریه می شود.

وی وضعیت شیوع وبا را در یمن نگران کننده دانست و افزود: حدود یک میلیون نفر در یمن به بیماری وبا مبتلا شده اند.

رییس سازمان جهانی بهداشت، تاکید کرد: هماهنگی های لازم برای برگزاری بهتر اجلاس منطقه ای وزرای بهداشت در تهران انجام خواهد شد و از تلاش های ایران و دستاوردهای خوب ایران سپاسگزاریم.

دکتر هاشمی وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران نیز از رییس سازمان جهانی بهداشت دعوت کرد تا با سفر به ایران، از نظام سلامت کشور و نحوه ارائه خدمات، بازدید کند.

همچنین در این دیدار موضوعات و مشکلاتی مانند بیماری های واگیر در منطقه و همکاری ایران با کشورهای منطقه به منظور مقابله با این بیماری ها، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.