دادستان تهران با اعلام این خبر که مرحوم هکی فعل محیط زیست یا وکیل نبوده، گفت: جسد مرحوم هکی فاقد آثار ضرب و جرح بود و اظهار نظر قطعی در مود علت و نحوه فوت مرحوم فرشید هکی منوط به انجام تحقیقت قضایی و اعلام نتایج آزمایشات پزشکی قانونی است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، جعفری دولت آبادی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: در تاریخ‌ 25 مهر در ساعت 18 و سی دقیقه حسب گزارش پلیس مبنی بر این که خودرو پرشیا مشکی رنگ با شماره پلاک معین در منطقه شمال‌غرب تهران در زمین متروکه که دچار آتش‌سوزی شده بود، یافت شد.

وی ادامه داد: بازپرس ویژه قتل دادسرای جنایی به همراه پزشک قانونی و کارشناسان تشخیص هویت به محل صحنه عزیمت و از محل مذکور بازدید که حسب تحقیقات انجام شده مشخص شد که جسد مرحوم هکی در قسمت صندلی عقب خودرو در حالی که دارای آثار سوختگی بود، کشف شد.

دادستان تهران عنوان کرد: جسد در محل صحنه توسط پزشک قانونی معاینه، که فاقد هرگونه آثار ضرب و جرح، شکستگی و یا هر نوع علائم مشکوک ظاهری بود اتومبیل موصوف توسط کارشناسان تشخیص هویت بررسی و اقدامات فنی و کارشناسی لازم صورت پذیرفت.

جعفری دولت آبادی، خاطر نشان کرد: متعاقباً با توجه به نزدیکی منزل مرحوم به صحنه، بازپرس به همراه پلیس و با حضور اعضای خانواده از منزل مرحوم بازرسی که مشخص شد متوفی داروهایی مصرف می‌نموده که نمونه‌هایی از داروها در منزل کشف شد.

وی افزود: تحقیقات بازپرس و اقدامات تیم کارشناسی با صدور دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی جهت تعیین علت فوت در ساعت 1 بامداد روز پنجشنبه 26 مهر پایان یافت و مراتب در صورتجلسه تحقیقات منعکس شد.

دادستان تهران تاکید کرد: با توجه انتقال جسد به پزشکی قانونی و انجام کالبد شکافی تاکنون هیچ‌گونه آثار ضرب و جرح و علائم مشکوک در جسد یافت نشده است.

جعفری دولت آبادی، متعاقباً پرونده به یکی از شعبات بازپرسی دادسرای جنایی ارجاع و بازپرس تحقیقات مبسوطی پیرامون موضوع آغاز کرد.

وی یادآور شد: خانواده مرحوم امروز سه شنبه اول آبان با حضور در دادسرای جنایی شکایت خود را مطرح کردند و پرونده تحت رسیدگی قضایی قرار گرفت.

دادستان تهران همچنین با بیان اینکه مرحوم هکی فعال محیط زیست نبود، اظهار کرد: حسب اعلام خانواده مرحوم و تحقیقات انجام شده توسط بازپرس و پلیس، مرحوم هیچ گونه فعالیت محیط زیستی نداشته ضمن این که نامبرده به حرفه وکالت نیز مشغول نبوده است.

دادستان تهران خاطر نشان کرد: فضاسازی رسانه‌ای صورت پذیرفته شده در روزهای اخیر تاثیری در روند تحقیقات قضایی نخواهد داشت.

جعفری دولت‌آبادی با اشاره به این‌که روزانه در تهران قتل‌هایی به وقوع می‌پیوندد که بازپرس و سایر کارشناسان در محل صحنه حاضر می شوند، گفت: در روز حادثه نیز با توجه به وقوع قتل فجیع در شرق تهران و حضور بازپرس در همان صحنه بلافاصله در صحنه فوت مرحوم هکی نیز حضور یافته و اقدامات قضایی و فنی لازم صورت پذیرفت.

 دادستان تهران تصریح کرد: از سرپرست دادسرای جنایی خواستم تا تحقیقات را با سرعت بیشتر و دقت لازم انجام دهد.