شهردار تهران گفت: این پروژه حدود دو سال تعطیل بود و پس از مرداد با بازدیدی که از اینجا صورت گرفت تصمیم گرفتیم پروژه را به صورت شبانه روزی انجام دهیم تا افتتاح شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، محمد علی افشانی در حاشیه افتتاح  قطعه شمالی اتوبان شهید صیاد شیرازی، در جمع خبرنگاران گفت: ۲‌.۵ کیلومتر طول کل پروژه  است و مدتی این پروژه تعطیل و نیمه تعطیل بود.

وی خاطر نشان کرد: در حال افتتاح یکی از پروژه های تهران هستیم تقریباً ۲ کیلومتر خط عرضی پروژه است و ۵۰۰ متر هم رمپ ها و لوپ های این پروژه است.

شهردار تهران یادآور شد: این پروژه حدود دو سال تعطیل بود و پس از مرداد با بازدیدی که از اینجا صورت گرفت تصمیم گرفتیم پروژه را به صورت شبانه روزی انجام دهیم تا افتتاح شود.

افشانی  اظهار کرد: پروژه صیاد در یک نقطه متوقف بود و مشکلات ترافیکی ایجاد می شد و از یک سو بلوار ارتش تا نقطه اتصال به بزرگراه شهید صیاد تقطیع شده و در محلات تقسیم می شوند و مشکلات عدیده ترافیکی ایجاد می شد.

وی یادآور شد: با توجه به اهمیت خاص پروژه تصمیم گرفتیم با سرعت پروژه را اجرا کنیم و در همان بازدید اعلام کردم که پروژه تا مهرماه به پایان خواهد رسید.افتتاح قطعه شمالی بزرگراه شهید صیاد شیرازی

شهردار تهران عنوان کرد: پروژه اعتبار ۵۵ میلیارد تومان نیاز داشت.

افشانی در پاسخ به این پرسش که آیا پروژه به طور کامل تکمیل شده و افتتاح کردید؟ گفت: احتمالا شما در بازدید قبلی هم بودید و باور نمی کردید که این پروژه افتتاح شود.

وی تصریح کرد: امروز که پروژه افتتاح شد، روشنایی، دوربین ها و فضای سبز آن هم آماده بود و منطق ما این است که وقتی پروژه ای افتتاح شد از فردای افتتاح آن کسی نباید در پروژه کار کند و خوشبختانه همانطور که مشاهده می کنید تمام جزئیات پروژه به طور همزمان به اتمام رسید.

شهردار تهران در خصوص پروژه های نیمه کاره در شهرداری گفت: تصمیم گرفتیم با توجه به منابعی که داریم، پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی بیشتری دارند را در اولویت بگذاریم.

افشانی ادامه داد: پس از این پروژه پروژه شهید بروجردی را افتتاح می کنیم و در بخش حمل و نقل ریلی پروژه های مهمی داریم و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار تکمیل خط هفت مترو در حساب ماست.

وی افزود: پرداخت های خط ۷ از هفته آینده و حداکثر از هفته بعدی شروع خواهد شد و پیمانکار فعال است و با توجه به تعهدی که به شهردادی داده، تا پایان سال آینده ۵۰ کیلومتر از خطوط مترو انجام شود و ۲۱ ایستگاه هم به بهره برداری برسد.

شهردار تهران گفت: خوشبختانه تامین منابع انجام شده و سرعت پروژه ها به گونه ای است که به این وعده ها عمل خواهد شد.افتتاح قطعه شمالی بزرگراه شهید صیاد شیرازی

افشانی در پایان گفت: ادامه پروژه بلوار ارتش هم در دستور کار شهرداری است.

وی افزود: برنامه زمانبندی ادامه پروژه بزرگراه شهید صیاد شیرازی توسط معاون عمرانی شهرداری مشخص شده و به اطلاع عموم خواهد رسید.