ربیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام از اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار ویژه محرومیت زدایی در سال خبر داد و گفت: جهادگران با پول یک مدرسه سه مدرسه می سازند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مراسم شکرانه بهره برداری از ۶۳۷ طرح جهادی توسط قرارگاه جهادی ستاد اجرای فرمان حضرت امام با بیان اینکه باید تلاش کنیم مردم را به صحنه بیاورم، گفت: در سال ۳ هزار میلیارد تومان برای مناطق محروم هزینه می کنیم.

وی ادامه داد: اشتغال کلیدی ترین مشکل و فعالیت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام است.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خاطر نشان کرد: ۷۰ درصد اعتبارات محرومیت زدایی را به اشتغالزایی اختصاص می دهیم.

مخبر تصریح کرد: کشور کمبودهای بسیاری دارد و هیچ کدام از این کمبودها توجیه ندارد.

وی در بخشی از سخنانش به تفاوت فعالیت گروه های جهادی با سایر فعالیت ها پرداخت و عنوان کرد: مدرسه ای که توسط گروه های جهادی احداث می شود با ساخت توسط پیمانکار تفاوت دارد.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تاکید کرد: گروه های جهادی در هزینه ها و کیفیت به طور جهادی و مخلصانه تلاش می کنند به نحوی که با هزینه ساخت یک مدرسه در شرایط عادی گروه های جهادی می توانند سه مدرسه احداث کرد.

مخبر ادامه داد: مشکل ما این است که نمی توانیم مردم را به صحنه بیاوریم و هر کجا که مردم در صحنه آمدند مشکلات حل شد.

وی به وجود ۱۰۰ نقطه بحرانی اشاره و تاکید کرد: باید برای این مناطق و رفع مشکلات آنها با مدیریت و جذب مشارکت مردم به سرعت متمرکز شد.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در بخشی از سخنانش به بازدید خود از نمایشگاه نانو فناوری و گفتگوی یک دانش آموز کلاس ششم، اشاره کرد و گفت: تصور من از این دانش آموز یک نخبه بود که جایگاه عالی در برترین دانشگاه های کشور برای او متصور بودم.

 

ایران قدرتمند باشد کسی نمی تواند مانع فروش نفت ما شود

مخبر به اهمیت قدرتمند شدن و استقلال کشور پرداخت و گفت: جلوی بزرگ شدن ما را می گیرند چرا که اگر بزرگ شویم کسی نمی تواند جلوی فروش نفت ما را بگیرد.

وی ادامه داد: جوانان پر امید و باهوش هستند و اگر به آنها امید دهیم مشکلات کشور را حل می کنند و موانع توسعه از بین می رویم در حالیکه قدرت های دنیا با جمهوری اسلامی مقابله می کنند تا قدرتمند نشود.

۱۰ درصد توان جهادگران استفاده می شود

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خطاب به جهادگران گفت: شما تا کنون از ۱۰ درصد ظرفیت خود استفاده می کنید و مسئولیت سنگینی بر عهده شماست.20181016_120207