جلسه مشترک بین نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر تهران در ساختمان شورای شهر تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، جلسه مشترک بین اعضای شورای شهر تهران و نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

معاونت حقوقی و پارلمانی ریاست جمهوری رسما نامه ای داده و شهرداران (از جمله شهردار تهران) را مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان دانسته است و با این شرایط سید محمد علی افشانی نیز باید ساختمان بهشت را ترک کند.

با این حال نمایندگان مجلس تنها راه، ارائه طرحی دوفوریتی به مجلس اعلام کردند که این پروسه را نیز بسیار سخت دانستند اما قول دادند که همه توان خود را به کار ببندند؛ هرچند که چند تن از نمایندگان مجلس نیز اشاره کردند که این قانون یک تحول مدیریتی در کشور ایجاد می‌کند و هزینه‌های خاص خود را دارد و عنوان کردند که برای استفساریه و استثنائات متعدد باید فکری کرد چراکه سایر دستگاه‌ها از جمله وزارت اطلاعات، قوه قضاییه، صداوسیما و... نیز شرایط مشابهی دارند و بهتر است این قانون ولو این‌که تبعاتی داشته باشد، اجراء شود.

به گزارش موج، وزیر کشور قصد دارد استفساریه را به مجلس ارائه دهد و نمایندگان مجلس عنوان کردند که بهتر است استفساریه شامل حال همه شهرداران کلان‌شهرها و نه فقط شهردار تهران باشد، تا شاهد تبعیض نباشیم.

شنیده های خبرنگار موج حاکی از آن است که اگر مجلس برای باقی ماندن افشانی در بهشت کاری انجام ندهد و طرح دوفوریتی به تصویب مجلس نرسد تا 24 آبان ماه شهردار تهران صندلی خود را ترک کرده و این صندلی را به شخص دیگری خواهد سپرد.