معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد که رانندگان خودروهای حمل بار باید برای فعالیت خود در سطح شهر تهران "باربرگ" داشته باشند و داشتن آن یک الزام است.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن پورسید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، ظهر امروز با حضور در جمع خبرنگاران از تهیه "باربرگ" برای خودروهای حمل بار در سطح تهران خبر داد و گفت بر اساس مصوبه‌ دولت، ساماندهی خودروهای حمل بار در داخل شهرها باید به مانند حمل بار در خارج از شهرها باشد، گفت: بر همین اساس طرحی تهیه شده است که خودروهای حمل بار در شهر تهران ملزم به دریافت بارانه باشند.

وی با بیان این که برای خودروهای حمل بار برگه‌ای تحت عنوان "باربرگ" صادر می‌شود که تمام مشخصات کالای حمل شده راننده و خودرو در آن درج می‌شود، گفت: بر اساس قانون رقم هزینه‌ صدور باربرگ را باید شوراهای هر شهر تعیین کند که امروز پیشنهاد دریافت مبلغ هزار تومان برای صدور هر باربرگ به تصویب رسید.

معاون ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه از این پس باید برای تمامی خودروهای حمل بار و نخاله و .... باربرگ صادر شود، گفت: رانندگان خودروهای حمل بار می‌توانند با ورود به سامانه‌ی baraneh.ir نسبت به دریافت باربرگ اقدام کنند و یا می‌توانند با مراجعه به شرکت‌هایشان از آنجا باربرگ بگیرند.