یک عضو شورای شهر در مورد ساماندهی آبهای سطحی در صحن علنی شواری شهر تهران به مدیریت نا صحیح مدیریت شهری انتقاد کرد و گفت به دلیل بودجه نامناسب اجرای پروژه‌های این حوزه پیشرفت چشمگیری نداشته است.

به گزارش خبرگزاری موج، شهربانو امانی در نود و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، در تذکری در مورد ساماندهی آبهای سطحی، گفت: یکی از مباحث مهم در موضوع آب، مساله‌ مدیریت آبهای سطحی است. با توجه به اطلاعات کسب شده در این مورد طرح عملیاتی و اجرایی وجود دارد اما به دلیل بی توجه و اختصاص بودجه نامناسب اجرای پروژه‌های این حوزه پیشرفت چشمگیری نداشته و در بعضی از مواقع متوقف شده است.

شهربانو امانی گفت: در این راستا با توجه به اهمیت ایمنی شهر و لزوم ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و محیط زیست لازم است توجه کافی و عملی به مدیریت آب های سطحی صورت گیرد. موضوع دیگر که به قدر کافی توجه لازم به آن نشده است حفظ سرمایه‌ها و نگه داشت تاسیسات است. در حال حاضر کانال و تاسیسات موجود بیش از ده هزار میلیارد تومان ارزش دارد که در اثر بی توجهی در طی سالیان گذشته در معرض آسیب و تخریب قرار گرفته است.

وی ادامه داد: موضوع نگهداشت شبکه اصلی مدیریت آب‌های سطحی شامل حفاظت، ترمیم، مرمت، نگهداری و بهره برداری، قطعا موضوعی تخصصی است. در صورتی که در بهترین حالت لایروبی و تمیز کردن آنها مد نظر قرار گرفتند. این اقدامات کافی نیستند و موجب هدر رفت سرمایه‌های موجود می‌شود. نگه داشت باید به صورت کاملا تخصصی انجام شود.

امانی تاکید کرد: با اقداماتی چون پایش، حفظ حریم، جلوگیری از دخل و تصرف توسط سایر ارگان‌ها، نگهداری و ترمیم و مرمت، مجاری و تاسیسات باید در دستور کار حوزه فنی عمرانی قرار گیرد، لذا درخواست می‌کنم در اجرای ماده ۷۳ قانون شوراها مراتب را به شهردار تهران انتقال دهید.