رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد: فرهنگ ترافیک مانع ۱۰۰ هزار کشته در سال شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، سردار تقی مهری در همایش طلایه داران فرهنگ ترافیک اظهار کرد: در سال ۸۴ تعداد کشته شدگان حوادث جاده ای ۲۸ هزار نفر بود و این تعداد درسال ۹۶ به ۱۶ هزار نفر کاهش یافت.

وی افزود: با توجه به افزایش خودرو از ۱۰ میلیون به ۳۳ میلیون از سال ۸۴ تا ۹۶ افزایش فرهنگ رانندگی امری اجتناب ناپذیر است.

رئیس پلیس راهور عنوان کرد: اگر بنا بود با افزایش تعداد سفرها و خودروها تعداد تصادفات جاده ای افزایش یابد تعداد کشته ها به ۱۰۰ هزار نفر در سال می رسید.

مهری یادآور شد: اعتلای فرهنگ ترافیک از طریق همکاری رسانه ها، وزارت آموزش و پرورش با پلیس راهور محقق شده و اصلاح و بهبود فرهنگ رانندگی را با اجرای برنامه های آموزشی دنبال می کنیم.

وی در بخشی از سخنانش گفت: همایش طلایه داران فرهنگ ترافیک را در سراسر کشور برگزار کردیم و این اقدام بسیار مهم و ارزشمند است و تا کنون با همیاران پلیس تخلفات رانندگی تا ۱۹ درصد کاهش داشتند.

فرمانده پلیس راهور که در جمع دانش آموزان همیاری پلیس سخن می گفت، تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید تلاش می کنیم تا آموزش بیشتری از مقررات راهنمایی رانندگی به دانش آموزان سراسر کشور داشته باشیم.

مهری با بیان اینکه یکی از رویکردهای پلیس راهنمایی و رانندگی ارتقاء فرهنگ ترافیک است، افزود: با دستگاه های آموزشی تعامل جدی برای تحقق اهداف فرهنگی راهنمایی ک رانندگی داریم.