فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت که با تلاش نیروهای پلیس 70 درصد جرایم در سطح پایتخت کشف شده و قاچاقچیان عمده و خرده‌فروشان مواد مخدر و معتادان متجاهر در 6 ماه نخست سال دستگیر شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در مراسم رژه نیروی انتظامی تهران بزرگ که به مناسبت آغاز هفته ناجا صبح مروز دوشنبه در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی پایتخت برگزار شد، گفت: بی‌نظیرترین امنیت را در کشور داریم. روزانه ۱۳ هزار تماس عملیاتی مردم با پلیس تهران بزرگ برقرار می‌شود و نیروهای پلیس در کوتاهترین زمان ممکن خود را به محل عملیات می‌رسانند. با تلاش نیروهای پلیس 70 درصد جرایم در سطح پایتخت کشف شده و با برنامه‌ریزی خوبی که در پلیس مبارزه با مواد مخدر وجود دارد، برخورد با قاچاقچیان عمده، خرده‌فروشان مواد مخدر و معتادان متجاهر در دستور کار قرار گرفته است. این در حالی است که در 6 ماهه نخست سال ۹ تن مواد مخدر کشف و ضبط شده است و قاچاقچیان بزرگ و عمده‌ای دستگیر شده‌اند.

او گفت: هزاران نفر با انجام ماموریت‌های مختلف تلاش می‌کنند امنیت به خوبی در کشور برقرار شود، نیروهای مسلح و نیروی انتظامی به عنوان ارکان اصلی برقرارکننده نظم و امنیت همواره یکی از موفقیت‌هایشان برقراری امنیت است. امنیتی که دشمنان آن را هدف گرفته‌اند، اما با تلاش شبانه‌روزی نیروی انتظامی، نیروهای مسلح و نیروهای امنیتی همواره برنامه‌های آنها نقش بر آب شده است.

سردار رحیمی با اشاره به موضوع مفاسد اقتصادی در کشور گفت: موضوعاتی که اخیراً مطرح می‌شود، مفاسد اقتصادی به موضوع ویژه دانه درشت‌ها است که سال‌های سال به جان مردم افتاده بودند. تلاش پلیس باعث شد ۱۷ الی ۱۸ پرونده بزرگ بررسی شده و تحویل مراجع قضایی شود.

رئیس پلیس پایتخت اظهار داشت: پلیس با تمام توان برای برقراری نظم و امنیت تلاش می‌کند. پلیس راهنمایی و رانندگی نیز تلاش می‌کند انضباط ترافیکی و اجتماعی را در سطح شهر برقرار کند. مردم می‌دانند با تلاش پلیس راهنمایی و رانندگی علیرغم افزایش ۳۰ الی ۴۰ درصدی ترافیک، مشکل خاصی در ابتدای مهرماه در مورد ترافیک در تهران وجود نداشت و تغییر محسوسی مشاهده نشد.

مراسم رژه نیروی انتظامی تهران بزرگ که به مناسبت هفته ناجا برپا شده بود با حضور سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت، سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران و محمد حسین مقیمی استاندار تهران برگزار شد.