مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات ضمن تشریح آخرین اخبار امداد رسانی در سیل استان های کشور بیان کرد: ۸ فوتی ناشی از سیل و امداد رسانی به ۶۹۹۰ نفر انجام شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، مرتضی سلیمی در تشریح آخرین امداد رسانی سیل در استانهای کشور گفت: سیل و آبگرفتگی از ١٣ لغایت ١٦ مهر ١٣٩٧ تاساعت ٠٦:٠٠، شش استان را متاثر کرده است.

وی افزود: استان های اصفهان، خراسان شمالی، گلستان، گیلان، مازندران و یزد متاثر از سیل بودند.

رییس سازمان امداد و نجات با بیان اینکه ۳۹ شهرستان متاثر از سیل بودند، اظهار کرد: ١٥٤شهر و روستا تا کنون امداد رسانی شدند.

سلیمی یادآور شد: در همین رابطه به ٦٩٩٠ نفر امداد رسانی شده و ۳۲۷ نفر اسکان اضطراری در پایگاه های امداد و نجات داشتند و ۱۴۳ نفر را به مناطق امن منتقل کردیم.

وی با اعلام اینکه ۵ نفر در اثر صاعقه فوت شدند، بیان کرد: ۳ نفر هم در اثر صاعقه جان خود را از دست دادند و سیل تا کنون در مجموع جان ۸ نفر از هموطنان را گرفت.

رئیس سازمان امداد و نجات همچنین عنوان کرد: ۱۲ مصدوم ناشی از سیل به مراکز درمانی منتقل شدند و ۹ مصدوم خدمات درمانی سرپایی دریافت کردند.

سلیمی در توضیح دیگر خدمات امداد و نجات بیان کرد: از ۶۶۰ منزل مسکونی تخلیه آب صورت گرفته و ۱۰۶ خودرو از سیل رهاسازی شد و در این عملیات از ۱۷۹ دستگاه موتور منم و لجن کش استفاده کردیم.

وی از همکاری ۲۳۱ تیم امدادی با مشارکت ۱۰۷۷ نفر در امداد رسانی سیل اخیر خبر داد و افزود: ۱۵۵۸ تخته پتو، ۵۳۰ موکت، ۱۰۸ ست شستشو، ۶۱ شعبه والور و فانوس، ۶۶۰ ثوب البسه، ۸۱۶ کیلو نایلون، ۹۱۸ بطری آب معدنی، ۲۰۳۰ قوطی کنسرو و ۱۰ هزار قرص نان همچنین ۶۹۵ کیلو حبوبات، ۱۲۶۰ کیلو برنج، ۶۹۵ کیلو قند و شکر، ۳۲۵ کیلو روغن در امداد رسانی استفاده شده و امداد رسانی در گیلان و مازندران ادامه دارد.