معاون توسعه روستایی رییس جمهور با بیان اینکه زلزله در روستاها کمتر تلفات جانی دارد، با موفقیت مقاومت روستایی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: برگزاری همایش روستا، واژه روستا را به ادبیات مسئولین افزود و موجب افزایش آرای رییس جمهور در روستاها شد.

سید ابولفضل رضوی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، در پاسخ به این پرسش که چه اقدامی برای مقاوم سازی خانه های روستاییصورت گرفته است، بیان کرد: اگر بخواهم واقعیت را بگویم، برخی از حوادث غیر قابل پیش بینی قابل رصد نیست و مطمئنم در این حوادث بیشترین خرابی را روستاها می بینند.

وی ادامه داد: سیل از برخی از جهات وضعیت وخیم تری از زلزله دارد و تمام راه های ارتباطی را مسدود می کند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهور عنوان کرد: به طور دقیق نمی توان گفت خسارت وارده به روستاهای سیل زده شمالی کشور چه میزان است.

رضوی پیرامون مقاوم سازی ادامه داد: اقدامات خوبی برای مقاوم سازی منازل مسکونی روستائیان انجام دادیم و معاونت صرفاً سیاستگذاری می کند و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این رابطه برنامه های اجرایی را پیش برده است.

وی خاطر نشان کرد: تا امروز به نسبت امکانات نه به نسبتی که حق مردم بوده انصافاً بنیاد مسکن نتایج خوبی را در مقاوم سازی منازل روستایی به دست آورده و اغلب زلزله تلفات جانی در روستاها نداشته است و با وقوع زمین لرزه های بالای پنج ریشتر به بالا تلفات جانی در کرمان و کرمانشاه در روستاها نداشتیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهور همچنین بیان کرد: همایش روز ملی روستا و عشایر موجب شد تا روستاییان خود را به مقامات کشور ثابت کنند و فرهنگ و ادبیات مقامات در رابطه با روستاییان تغییر کرد و در مقامات در چند سال برگزاری همایش روستا بالغ بر 100 بار اسم روستا و روستاییان را مطرح کردند.

رضوی تصریح کرد: همایش روستاییان موجب اشتغالزایی روستایی شد و ظرفیت های روستاها به مقامات کشور معرفی شد و در قبال این معرفی وام اشتغال روستایی ایجاد شد.

وی تاکید کرد: با برگزاری نمایشگاه و همایش روستایی رابطه میان روستا و تصمیم سازان ایجاد شد و سبب الفت میان روستاییان و مسئولان شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهور به تفاوت رای رییس جمهور از روستاها در دو دوره انتخابات پرداخت و افزود: الفت روستاییان با رییس جمهور بیشتر شد و این در آرای روستاییان نمود داشت.