رئیس پلیس پیشگیری ناجا عنوان کرد: ۱۵ میلیارد تومان هزینه مراجعین به کلانتری هاست و با الکترونیکی شدن مراجعین را از ۳۰ میلیون مراجعه به ۲۵ میلیون مراجعه کاهش دادیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، سردار محمد شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا در مراسم رونمایی از فناوری های نوین ناجا، اظهار کرد: نسبت به ارائه خدمات الکترونیکی و خدمات آسان و ارزان در ناجا تاکید است.

وی خاطر نشان کرد: قناعت در منابع به ویژه منابع انسانی مورد تاکید فرمانده ناجاست و ارائه خدمات سنتی مقدور نیست.

شرفی به قانونمداری به عنوان اصل دیگر برنامه های پلیس پیشگیری پرداخت و به برخی مستندات قانونی اشاره کرد و گفت: سالانه ۶ میلیون پرونده در کلانتری ها تشکیل می شود و ۲ میلیون ساعت زمان صرف بررسی این پرونده ها می شود.

وی به هزینه ۲ میلیارد تومانی سوخت در انجام ماموریت های کلانتری های پرداخت و گفت: همچنین استهلاک خودرو ۲ میلیارد هزینه در بر دارد همچنین ۶ میلیارد تومان هزینه تجهیزات اداری کلانتری ها در رسیدگی به شکایات مردم است و ۵ میلیارد تومان هم هزینه بدرقه در کلانتری هاست و با کاهش مراجعات این هزینه ها کاسته می شود.

رییس پلیس پیشگیری به بند ط ماده ۶۸ قانون توسعه اشاره و عنوان کرد: طبق این قانون دستگاه های اجرایی مکلف هستند میزان مراجعات حضوری مردم را کاهش داده و ما مکلف به کاهش مراجعات مردم به کلانتری ها شدیم و این میزان را از ۳۰ میلیون مراجعه به ۲۵ میلیون مراجعه رساندیم.

سردار شرفی در بخشی از سخنانش به امضا الکترونیکی اشاره کرد و گفت: زیر سامانه تصویربرداری بیومتریک از مراجعین و متهمین مورد نظر ماست و به محاکم قضایی نیز این تصاویر را ارسال خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت: شناسایی افراد سابقه دار از طریق تصویربرداری بیومتریک ممکن خواهد بود و همچنین اظهارات متهمین را در پرونده آنها و در اختیار مقامات قضایی خواهیم گذاشت.