سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران در مورد حادثه آتش سوزی انبار کالا در مشیریه خیابان بوعلی غربی توضیح داد علت حادثه در دست بررسی است.

به گزارش خبرگزاری موج، جلال ملکی با اشاره به حادثه آتش سوزی انبار کالا در مشیریه که ساعت ۱۴:۳۲ ظهر امروز رخ داده است، گفت: پس از اطلاع این آتش سوزی به سامانه آتش نشانی که بلافاصله ۵ ایستگاه آتش نشانی و تانکرهای آب و خودروهای حامل تجهیزات تنفسی به همراه همکاران شهرداری منطقه ۱۵ در محل حاضر می شوند.

وی افزود: دود غلیظ حاصل از آتش سوزی که از فواصل دور نیز قابل مشاهده بود حاکی از آن بود که آتش سوزی گسترده ای است و آتش نشانان در مدت زمان کوتاهی در محل حاضر شدند و مشاهده شد که در این مجتمع انبارداری بزرگ، سه هزار متر انبارهای مسقف دچار آتش سوزی شده و آتش نشانان از چند جبهه کاری، مهار آتش را آغاز کردند. با توجه به اینکه در محلی که هنوز آتش شعله ور بود انبار کالاهای قابل اشتعال نیز وجود داشت و آتش در حال گسترش بود، آتش نشانان تمام تلاش خود را کردند تا از توسعه آتش جلوگیری کنند. خوشبختانه تا این لحظه گسترش بیشتری را شاهد نبودیم البته چند صدای انفجار دیگر شنیده شد که نشان از این بود که در این بخش ها مواد قابل اشتعال وجود دارد اما بیشتر پالت های چوبی در محل دیده می شد.

ملکی گفت: همچنان آتش نشانان در محل مشغول مهار آتش هستند و اطلاعات تکمیلی نیز اعلام می شود