جانشین فرمانده ناجا با اشاره به طرح جمع آوری اشرار و شهادت تعدادی از نیروهای پلیس در این عملیات اعلام کرد که ایران در سال 97 امن تر از سال 96 است.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار مؤمنی، در گردهمایی کارآگاهان پلیس آگاهی با اشاره به آمار اقدامات پلیس در برخورد با اشرار اعلام کرد درگیری با اشرار  در 6 ماه نخست سال 54 درصد افزایش داشته است. بر این اساس در مجموع براساس بررسی شاخص‌های امنیتی، ایران ۹۷ امن تر از ایران ۹۶ است و بر اساس نتایج نظرسنجی‌های مختلف در مورد موقعیت پلیس۸۷ درصد مردم از امنیت کشور رضایت دارند.

او در مورد برخورد با قاچاق کالا و ارز گفت: کشفیات پلیس در مورد کالای قاچاق  ۹۹ درصد افزایش داشته است و ارزش ریالی اقلام مکشوفه نیز بالغ بر چهار هزار میلیارد تومان است‌. کل پرونده‌های ما در این حوزه نیز پنج درصد افزایش داشته و درعین حالا پرونده‌های بالای ۵۰۰ میلیون تومان ما افزایش ۴۵ درصدی داشته است.

وی با اشاره به شرایط کاری کارآگاهان گفت: یک کارآگاه برای فعالیت به آرامش و تمرکز احتیاج دارد. کارآگاهان افراد نکته سنج و جامع نگری هستند.

مؤمنی افزود: مساله دیگر دانش و تجربه است، مجرمان با پیشرفت تکنولوژی از علم و دانش روز بهره می‌برند و پلیس هم باید به این دانش مجهز باشد.