سرپرست وزارت رفاه در مورد اجرای منع به کار گیری بازنشستگان در وزارت رفاه توضیح داد که مدیران سه بخش صندوق بازنشستگی کشور، تأمین اجتماعی، بهزیستی مشمول این قانون نمی شوند اما در درگیر بخش ها این قانون اعمال خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، انوشیروان محسنی بندپی، در مورد قانون منع بکارگیری بازنشستگان در سازمان های دولتی گفت: هیچ یک از مدیران اعم از مدیران و رؤسای صندوق بازنشستگی کشور، تأمین اجتماعی، بهزیستی و دیگر زیر مجموعه ها مشمول این قانون نمی‌شوند اما در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دو  معاون در معاونت‌های تعاون و روابط کار بودند که بلافاصله از سمت خود کناره‌گیری کردند.

او توضیح داد: اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان و اجرای آن در  در زیر مجموعه های وزارتخانه و خود وزارت تعاون، تابع قانون هستیم و به سازمان‌های وابسته اعلام کردیم که این مصوبه قانونی را اجرایی کنند. بدین ترتیب در برخی از قسمت‌ها قبل از اعلام اجرای مصوبه افراد مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان  کناره‌گیری کردند و سایر افراد هم در همان بازه زمانی جابه‌جا می‌شوند.

ارائه بسته های حمایتی و توزیع مواد غذایی از سوی دولت به افراد نیازمند

سر پرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در مورد توزیع بسته‌های غذایی میان نیازمندان و مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد گفت: این اقدام از سوی دولت همانند گذشته در حال انجام است و ۱۱ میلیون نفر از افراد شناسایی شده‌اند و مددجویان تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی این بسته‌ها را دریافت می‌کنند.

وی به توزیع بسته‌های غذایی بین تمام آحاد جامعه و میزان اعتبار اشاره کرد و گفت: هنوز در مورد توزیع و ارائه آن به جمع‌بندی نهایی نرسیدیم. این موضوع از طریق تیمی متشکل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه در دست بررسی است و پس از نهایی شدن از طریق سازمان برنامه و بودجه اعلام می‌شود.