معاون فرهنگی دانشگاه تهران با اشاره به تبرئه 25 نفر از دانشجویان بازداشتی در دی ماه 96 اعلام کرد وضعیت دیگر دانشجویان در آذرماه مشخص می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، مجید سرسنگی، در توضیح آخرین وضعیت پرونده‌های دانشجویان بازداشتی دانشگاه تهران در دی ماه 96 گفت: همان‌طور که قبلا هم اعلام شده بود دادگاه تجدیدنظر بسیاری از دانشجویان بازداشتی وقایع دی‌ماه 96 تا پایان شهریورماه برگزار شده و تنها 6 نفر از دانشجویان هنوز بر احکام بدوی هستند و به دادگاه تجدیدنظر نرفته‌اند. این در حالی است کهحدود 25 نفر از دانشجویان در دادگاه تجدیدنظر تبرئه شدند و یا احکام تعلیقی و سبکی دریافت کرده‌اند. امیدوار هستیم سایر دانشجویان باقی‌مانده  به همین صورت بتوانند در دادگاه تجدیدنظر تبرئه و یا احکام سبک دریافت کنند.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران با تاکید بر این‌که هیچ دانشجوی بازداشتی این دانشگاه مشکلی برای ثبت‌نام و حضور در کلاس درس نداشته، گفت: خوشبختانه تمامی دانشجویانی که با مشکل امنیتی مواجه بودند چه کسانی که دادگاه تجدیدنظر رفتند و یا کسانی که هنوز در دادگاه بدوی هستند منعی برای حضور در کلاس درس و دانشگاه ندارند و همه این دانشجویان می‌توانند طبق روال عادی ثبت نام و سرکلاس‌های درس حضور پیدا کنند.

سرسنگی در پایان خاطرنشان کرد: به احتمال زیاد دادگاه تجدیدنظر چند دانشجوی باقی‌مانده نیز آذرماه امسال برگزار می‌شود و امیدوار هستیم مسئولان قوه قضاییه همان‌طور که نهایت مساعدت و همراهی را با دانشجویان دیگر داشتند در خصوص آنها نیز این همراهی لازم را داشته باشند. ضمن این‌که نباید تلاش‌های رییس دانشگاه تهران، وزیر علوم، مسئولان قوه قضاییه و سایر نهادهای امنیتی را در به حداقل رساندن به آسیب به دانشجویان نادیده گرفت.