محمدعلی افشانی گفت: خوشحالم امروز در جمع شما هستم و شما را با روحیه و غرور می بینم که آمادگی مبارزه با هر حادثه ای را خواهید داشت و بلا شک آتش نشانی یکی از سازمان هایی است که مردم به آن امید و اعتماد دارند، سازمان آتش نشانی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، محمدعلی افشانی که به مناسبت روز آتش نشان در جمع آتش نشانان سخن می گفت، بیان کرد: آتش نشانان همواره با رشادت و شجاعت مثال زدنی برای حفظ جان و مال مردم از جان و هستی خود می گذرند.

وی ادامه داد: یاد و خاطره شهدای آتش نشانان را گرامی می دارم که در میان آتش و دود تلاش کردند هموطنان خویش را نجات دهند و جان بر سر خدمت گذاشتند.

شهردار تهران تصریح کرد: خوشحالم امروز در جمع شما هستم و شما را با روحیه و غرور می بینم که آمادگی مبارزه با هر حادثه ای را خواهید داشت و بلا شک آتش نشانی یکی از سازمان هایی است که مردم به آن امید و اعتماد دارند، سازمان آتش نشانی است.

افشانی خاطر نشان کرد: درود خدا بر شما که در موقعیتی خطیر قرار گرفتید و اگر چه عنوان آتش نشان را دارید و در همه حوادث نجات دهنده هستید و در مواقع خطر حضور پیدا می کنید.

وی تصریح کرد: این تجهیزات که امروز رونمایی شد پیش از هر چیز به شما هدیه شده و این مطلب را از آن رو می گویم که عاشق نجات مردم هستید و البته حفظ جان شما به عنوان مهمترین سرمایه اجتماعی شهر از واجبات است.

شهردار تهران گفت: باور کنید برای ۴ نردبان بالغ بر ۱۰ جلسه در دولت و بانک مرکزی شرکت کردم و پیگیری کردم تا گشایش ارزی قبل از این وقایع صورت گرفت و در غیر این صورت با مشکل مواجه می شویم.

افشانی همچنین عنوان کرد: توسعه ایستگاه ها در سراسر شهر سرمایه گذاری اجتماعی است  و افزودن تاسیسات نوین از جمله اورژانس هوایی به مجموعه شهر از آن جمله

 است.

وی که به عنوان مسئول در مدیریت بحران شهر تهران سخن می گفت: ادامه داد: لازم است تمام دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران را ساماندهی کنیم و علاوه بر آن نیاز به امکاناتی داریم که در مواقع ضرورت بتوانیم از آنها استفاده کنیم.

شهردار تهران از مردم خواست با خدمتگذاران خود در شهرداری تهران همکاری کنند و خاطر نشان کرد: اینکه آپارتمان های فاقد پایان کار مورد بهره برداری قرار می گیرد به معنای ترویج عدم ایمنی و استانداردها در سطح است.

افشانی تاکید کرد: ایمنی آنقدر اهمیت دارد که خداوند در قرآن به آن سوگند یاد کرده است و فرموده است و هذا البلد الامین و قسم به شهر امن داده است.

افشانی خاطر نشان کرد: برای شهر ایمن مردم باید همکاری کنند و رفتار مدتی یعنی همین و یکی از دلایل عدم ارائه پایان کار به ساختمان ها نداشتن ایمنی آتش نشانی در ساختمان هاست.

وی تصریح کرد: وقتی ساختمانی بدون پایان کار مورد استفاده شهروندان قرار می گیرد و در زمان حادثه جامعه انگشت اتهام را به سوی شهرداری نشانه می رود.

شهردار تهران با طرح این موضوع که آموزش رکن مهم در توسعه ایمنی شهری است افزود: باید بیش از این که توان دارید روی توان جسمی خود کار کنید و آموزش را باید جدی گرفت و هر چقدر سرمایه گذاری کنیم کم است.

افشانی در پایان به بازرسی ساختمان ها در رعایت پایان کار و استانداردهای آتش نشانی تاکید کرد.