رییس سازمان حج و زیارت از آغاز ثبت نام زائرین اربعین حسینی از صبح امروز پنجشنبه خبر داد و گفت: پیش بینی می کنیم 2.5 میلیون زائر در سامانه سماح ثبت نام کنند.

حمید محمدی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج ضمن تشریح خبر راه اندازی سامانه سماح در ثبت نام زائرین اربعین حسینی که از امروز پنجشنبه 5 مهر آغاز می شود، گفت: از صبح امروز این سامانه فعال شده است و هر کسی که علاقمند به سفر زیارتی به کشور عراق در ایام اربعین حسینی است می تواند در این سامانه ثبت نام کند.

وی ادامه داد: هزینه روادید زائرین در این سامانه که به صورت ارزی است به شکل معادل با هماهنگی بانک مرکزی به ریال قابل پرداخت است و از طریق دفاتر خدماتی دریافت ویزا میسر خواهد بود.

محمدی خاطر نشان کرد: افراد با ثبت نام از طریق سامانه سما هزینه خدمات بیمه ای و پزشکی را نیز پرداخت و تحت پوشش این خدمات قرار می گیرند.

رییس سازمان حج و زیارت همچنین عنوان کرد: رفتن زائرین بر عهده خودشان است و موضوع کاروان و سفرهای گروهی در دل ثبت نام افراد انجام می شود و ما دخالتی در نحوه برنامه های زائرین جز ارائه خدمات ثبت نام و تسهیل صدور روادید برای آنها نخواهیم داشت.

محمدی پیش بینی کرد: برآورد ما این است که حدود 2 تا 2.5 میلیون نفر از طریق سامانه سماح برای زیارت اربعین ثبت نام انجام دهند و این سامانه تنها مرجع قانونی اقدام برای زیارت کربلا در ایام اربعین است.

سامانه سماح به نشانی https://samah.haj.ir در دسترس زائران امام حسین علیه السلام در ایام اربعین است.