استاندار خوزستان با مهم شمردن نقش عکاسان و خبرنگاران در انعکاس مظلومیت جمهوری اسلامی به جهان، گفت: انعکاس اخبار حمله تروریستی اهواز باعث شد خارج نشینان از حرف های خود عقب نشینی و خود را از ارتباط با این حادثه مبری کرده و حرف هایشان را پس بگیرند.

غلامرضا شریعتی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج در تشریح آمادگی خوزستان در استقبال از زائران اربعین بیان کرد: برای زائران که از مرزهای شلمچه و چزابه به عراق سفر می کنند، شرایط خوزستان امسال برای خدمات رسانی به زائران اربعین بهتر از سال قبل خواهد بود.

وی ادامه داد: برای راه پیمایی عظیم اربعین، خوزستان مهیا است و مشکل خاصی نداریم و امنیت کامل تامین است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه به تدریج آماده استقبال و پذیرایی از زوار آقا اباعبداله الحسین(ع) در زیارت اربعین می شویم، تصریح کرد: مواکب دایر می شود و مرزبانی و نیروی انتظامی و سازمان های مختلف آماده می شوند و همه سازمان ها در حال هماهنگی هستند.

شریعتی با اعلام اینکه در دو سال قبل زوار در خوزستان مشکل پارک خودرو خود را نداشتند خاطر نشان کرد: در سه سال قبل هیچ پارکینگی وجود نداشت و از سال گذشته نما و دیوارهای پیش ساخته برای احداث پارکینگ مورد استفاده قرار گرفت.

وی همچنین در مورد آخرین اخبار حادثه تروریستی بیان کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری و دستور رئیس جمهور دنباله های تروریست ها را شناسایی کرده و دستگیر کردیم.

استاندار خوزستان بیان کرد: خانه ای که در آنجا متعلق به فردی بوده که این افراد تروریست را کمک کرده کشف و ضبط کردیم و همچنین وابستگان جدید تروریست ها را شناسایی و سه شنبه بعد از ظهر دستگیر کردیم.

شریعتی تاکید کرد: تمام کسانی که هم دست و همراه بودند را به سزای اعمال خود می رسانیم.

وی در مورد حال و هوای اهواز پس از حادثه تروریستی گفت: اقدامات لازم در حال بررسی است و حال و هوای اهواز هم به حالت عادی برگشته و مشکل خاصی نیست و احاطه و اشراف امنیتی بوده و همه چیز به حالت عادی برگشته است.

مظلومیت جمهوری اسلامی بیش از پیش ثابت شد

استاندار خوزستان با طرح این موضوع که برای گرامیداشت یاد و بزرگداشت شهدای حادثه تروریستی اهواز مستند ساخته می شود، افزود: مراسم گرامیداشت شهدا را برگزار می کنیم و این مهم را در دستور کار قرار دادیم و در این رابطه روز چهارشنبه 4 مهر جلسه ای تشکیل شد و از اصحاب رسانه که این صحنه را به دنیا عرضه داشتند تشکر کردیم.

  شریعتی اظهار کرد: دختران و پسران جوان خبرنگار، عکاس و تصویربردار با از خود گذشتگی حقانیت و مظلومیت جمهوری اسلامی را به اثبات رساندند و موضوع ترور را که خیلی از گروه های تروریستی و معاند برای بر عهده گرفتن مسئولیت آن از یکدیگر سبقت می گرفتند با انعکاس رسانه ای باعث شدند که حتی گروه های مخالف نظام در خارج از کشور هم از حرف خود تبری جسته و اعلام کنند که این حادثه به آن گروه ارتباط نداشته، چرا که اینقدر مسئله شنیع و کور بود.

وی تاکید کرد: این کار بزرگ مرهون زحمات و از خود گذشتگی عکاسان و خبرنگاران در انعکاس حادثه تروریستی بود.