شهردار منطقه 12 تهران با اشاره به تاریخی بودن نمای ساختمان وزارت خارجه گفت نباید از این ساختمان استفاده اداری صرف انجام داد چرا که این ساختمان‌ها ظرفیت فرهنگی و هنری شهر را سلب کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، شهردار منطقه 12 شهرداری تهران در حاشیه بازدید از بناهای تاریخی محدوده میدان مشق و خیابان 30 تیر با اشاره به تاریخی بودن ساختمان‌های وزارت خارجه که در محدوده میدان مشق قرار گرفته است، گفت: این ساختمان‌ها ارزشمند هستند و هنگامی که از آن‌ها به عنوان ظرفیت شهری و هویتی نام برده می شود، نباید در آن‌ها کاری اداری انجام داد. کار اداری که در این ساختمان‌ها انجام می‌شود، در هر ساختمان دیگری هم می‌تواند انجام شود و عملا فعالیت وزارت خارجه در این ساختمان‌ها ظرفیت فرهنگی و هنری شهر را سلب کرده است.

علی محمد سعادتی گفت: ساختمان‌های در اختیار وزارت خارجه، وزارت دادگستری و  میراث فرهنگی بسیار متفاوت هستند و ظرفیت‌های اقتصادی و فرهنگی بالایی دارند و امیدوارم بتوان از این ساختمان‌ها به نفع شهر استفاده کرد.

او با اشاره به برنامه‌های شهرداری منطقه 12 برای استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی بافت کهن منطقه 12گفت: سیاست‌ ما استفاده و تعامل بیشتر با مراکز علمی و دانشگاهی و مراکز تخصصی است که می‌توانند در حوزه شهری به ارتقای کیفیت زندگی کمک کنند.

شهردار منطقه 12 با بیان اینکه امروز این همایش با همکاری دانشگاه تربیت مدرس و وزارت راه و شهرسازی منعقد شده است، گفت: در آینده‌ای نزدیک شاهد انعقاد تفاهم‌نامه‌های دیگر با دانشکده هنر خواهیم بود.

وی افزود: امیدوارم فضای میدان مشق مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام شده بتواند مجددا پذیرای شهروندان باشد و کمتر شاهد محدودیت‌های سال‌های اخیر باشیم.