رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد گفت:هر مهاجمی به ایران حمله کرد اگر جز حوزه نظامی پیروز شد در حوزه فرهنگی شکست خورد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، علی اکبر ولایتی در همایش دفاع همچنان باقی است، به موحد بودن ایرانیان در ادوار مختلف تاریخی اشاره و اظهار کرد: هیچ ملتی شناخته نشده که تاریخ توحیدش بیش از ایران باشد.

وی خاطر نشان کرد: هر مهاجمی به ایران حمله کرد اگر جز حوزه نظامی پیروز شد در حوزه فرهنگی شکست خورد.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد تصریح کرد: ایران بیشترین خدمات فرهنگی را به اسلام داشته است.

ولایتی یاد آور شد: از یونان قدیم خبری نیست و ایران سابقه فرهنگی پیوسته دارد و ایران همواره مورد طمع دشمنان بوده است.

وی گفت: از زمان صفویه ۲۵ جنگ در مرزهای غربی داشتیم و ۱۱ قرارداد صلح امضا کردیم و صفویه با علمای بزرگ بخش اعظم کتب شیعه پس از صفویه نوشته شد.

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد تصریح کرد: در زمان صفویه جنگ ایران و عثمانی بود و جمعیت نظامی یک به پنج بود و سربازان ایران در حاشیه کلاه خود اسامی اهل بیت را نوشته بودند و کشور را حفظ کردند.

ولایتی گفت: بسیجیان ما در عصر حاضر جوانمردان ما هستند و این جوانمردی ریشه تاریخی و قرآنی دارد و در جنگ احد که لشکر اسلام شکست خورد و امیر مومنان جوانمردانه از پیامبر صیانت کرد و بالغ بر ۹۰ زخم خورد و پیامبر فرمود لافتی الا علی و این بسیجیان هم جوانمرد هستند.

وی در بخشی از سخنانش به تلاش لورد کورزون نایب السلطنه انگلیس در هند برای مستعمره کردن ایران اشاره کرد و افزود: اتفاقاتی رقم خورد که پشیمان شد و خواست از ایرانیان رهایی یابد و ایران در آن زمان طاغوت زده و جنگ زده بودند و مقابل قرارداد ۱۹۱۹ ایستادند.

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد همچنین بیان کرد: در زمان جمهوری اسلامی هم یک وجب از خاک را از دست ندادیم و بحث خاک نیست و این خاک هنر پرور است و مردم ایران فرهنگی هستند و و قدمت فرهنگی بیش از چین داریم.

ولایتی تصریح کرد: نهضت ادامه دارد و موازنه های سیاسی و نظامی بدترین سطح پس از جنگ جهانی دوم است و نمی توان آن را پیش بینی کرد.

وی ادامه داد: نگاه کنید این کابوی آمریکایی و این هفت تیر کش افشار گسیخته هر روز یک حرفی می زند.

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد گفت: ترامپ مالدیو را تهدید به تحریم می کند با پوتین جلسه می گذارد و پس از آن بر خلاف آن توافق ها عمل می کند.

ولایتی تاکید کرد: نوعی همکاری منطقه ای را ایران ابداع کرد و ما به همکاری منطقه ای معتقدیم و اگر به عراق کمک نکنیم دچار مشکل می شود.

کردهای عراق نبودند تانک های اسرائیل در مرز ایران و عراق بود

وی در بخشی از سخنانش گفت: برخی قلم به مزد هستند و برخی هم جاعل هستند و اگر همت و غیرت کردهای عراق نبود الان تانک های اسرائیل لب مرز ایران و عراق بودند.

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد افزود: اسرائیلی ها مرکز هسته ای تموز را با خاک یکسان کردند که قرار بود عراق تاسیسات هسته ای داشته باشد و اسرائیل جرات ندارد به ایران حمله کند که با ۱۰۰ هزار موشک خاک اسرائیل توبره می شود.

ولایتی تصریح کرد: باید مدبرانه از منافع خود و متفقان خود حمایت کنیم، تحریم هم حل می شود و عده ای تلاش دارند دلار را به هم همه امور نسبت دهند.

یمنی ها با نان خشک اسلحه در دست دارند

وی افزود: ان شاء الله که آینده ما روشن است و یمنی ها را الگو قراز دهیم که یک لنگ بسته و پارچه بر دوش کشیده و با چند تکه نان خشک و پای برهنه می جنگد.

عربستان سعودی در یمن شکست می خورد

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد بیان کرد: هیچ دیپلماتی به سادگی پیش بینی نمی کند و من معتقدم عربستان سعودی در یمن و از یمنی ها شکست خواهد خورد.

ولایتی تاکید کرد: دانشگاه آزاد دانشگاه علم و اعتقاد باشد و تظاهر به غیر انقلابی بودن در این دانشگاه جایی ندارد.

وی گفت: اجازه نمی دهیم اینجا ارزش های ضد انقلابی تضعیف شود و اجازه نمی دهیم از نظر علمی عقب بمانیم و اینجا متعلق به مردم است و وظیفه ما حفظ دانشگاه آزاد اسلامی با تحول اساسی است.