محسن هاشمی رفسنجانی گفت:من فکر نمی کنم آقای افشانی نظر داشته باشد غیر قانونی در پست شهرداری باشد و ما نگران این نخواهیم بود که شهر بدون شهردار بماند و شرایط را رصد می کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، محسن هاشمی رفسنجانی در حاشیه جلسه علنی هشتاد و هشتم شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: تعیین تکلیف برای ۳۸ جلسه شورای شهر تا پایان سال، جلسات تصویب بودجه و برنامه توسعه از جمله مهمترین مصوبات شورای شهر بود.

وی همچنین به دیگر مصوبات شورای شهر پرداخت و گفت: در مورد ذی حسابان شهرداری و قائم مقامی آنها مصوبه داشتیم.

هاشمی رفسنجانی به نامه شورای شهر ارسالی به وزیر کشور نیز اشاره کرد و افزود: وزیر کشور و شهردار تهران طبق قانون عمل می کنند و استدلالات شورای شهر منطقی بود و ما منتظر نظر وزیر کشور هستیم که نظر خود را رسما به ما اعلام کنند.

وی خاطرنشان کرد: من فکر نمی کنم آقای افشانی نظر داشته باشد غیر قانونی در پست شهرداری باشد و ما نگران این نخواهیم بود که شهر بدون شهردار بماند و شرایط را رصد می کنیم.

رئیس شورای شهر همدلی پلیس و شورای شهر در ابتدای مهر را مثبت خواند و اظهار کرد: ترافیک به گونه ای نبود که مردم به محل کار خود نرسند و برنامه ریزی ها مطلوب واقع شد.

هاشمی گفت: اعضای شورای شهر برای نواختن زنگ مدارس به برخی مدارس رفتند و هدف آشنایی با مشکلات بود و البته می توانستند با دوچرخه بروند و یا با اتوبوس و مترو که این حرکت هم نمادین محسوب شده و حرکت تبلیغاتی تلقی می شد و اجتناب شد‌.

وی در مورد ترافیک حومه بیان کرد: در صورتیکه قطارهای زیادی تخصیص دهیم می توانیم ترافیک حومه تهران را مهار کنیم و قرار بود قطار خانه در اختیار شهرداری باشد و الان قطار حومه  در اختیار راه آهن است و نیاز به توسعه دارد و مترو نیز می تواند در این مهم مشارکت کند.