رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران از آغاز به کار ۵ هزار و ۵۰۰ دانش آموز استثنایی در سال تحصیلی جدید در تهران خبر داد.

شهناز کریمی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، وضعیت مدارس استثنایی پایتخت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: ما همچون مدارس عادی آماده هستیم تا سال تحصیلی جدید را آغاز کنیم.

وی ادامه داد: مشکلی نداریم و مسائل کلی چون کمبود نیروی انسانی که بر آموزش و پرورش حاکم است بر مدارس استثنایی هم سایه افکنده و با ساماندهی نیروی های موجود مشکل پیش رو از حوزه نیروی انسانی را برای آغاز سال جدید تحصیلی مرتفع کردیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران ادامه داد: مهمترین مسئله دانش آموزان مدارس استثنایی موضوع سرویس ایاب و ذهاب آنها بود که به نوعی با مصوبه شورای شهر حل شد و این خدمت به دانش آموزان تهران رایگان شد.

کریمی یادآور شد: در مدارس ویژه ما ۵ هزار و ۵۰۰ دانش آموز استثنایی مشغول تحصیل هستند و هزار و ۲۰۰ دانش آموز هم به روش تبدیل فراگیر در مدارس عادی تحصیل می کنند.

وی در پایان گفت: ۶۰ مدرسه استثنایی در تهران فعال است و کتب درسی است گروه از دانش آموزان توزیع شده و سال جدید را به خوبی آغاز می کنیم.