فرماندار تهران گفت: همه باید تلاش کنیم آموزش و پرورشی فعال و پویا داشته باشیم و حدود یک سوم دانش آموزان از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، فرهاد فرهادی در جلسه امضای تفاهم نامه سرویس مدارس و رونمایی از برچسب سرویس مدارس که صبح امروز با حضور جمعی از مقامات شهری تهران در فرمانداری تهران برگزار شد، گفت: مبنای اسلام بر علم است و اسلام جز معدود ادیانی است که تمام حرکت آن به سمت آگاهی است.

وی خاطر نشان کرد: همه ائمه یکی از راه های مبارزه خود را جهل را بر مبنای علم قرار دادند و این هفته آغاز توسعه علم و پیشرفت جامعه است.

وی آغاز سال تحصیلی را با تحصیل یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش آموز در شهر تهران را نیازمند همیاری همه دستگاه ها دانست و گفت: پلیس باید امنیت شهر را تامین کند و راهنمایی و رانندگی شهر را از نظر ترافیکی مدیریت کند و هر کسی هر توانی دارد باید به میدان بیاورد تا اهداف تعلیم و تربیت دانش آموزان در مدت ۹ ماه آینده محقق شود.

فرماندار تهران تصریح کرد: همه باید تلاش کنیم آموزش و پرورشی فعال و پویا داشته باشیم و حدود یک سوم دانش آموزان از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند و حدود ۳۰۰ هزار دانش آموز پیش بینی می شود که رقم قابل توجهی است و اگر خدایی نکرده دانش آموزان در مسیر مدرسه آزار و اذیت ببینند و خدایی ناخواسته دچار صدمه شوند جامعه آسیب جدی می بیند و راه پیشگیری از مخاطرات هماهنگی و نظم همه دستگاه هاست. 

فرهادی تاکید کرد: رسانه ها کمک کنند تا هماهنگی عمومی جامعه برای بهبود تردد دانش آموزان محقق شود و امیدوارم با همکاری عمومی سالی پر بار برای مدارس داشته باشیم.