معاون شهردار در پاسخ به موج؛

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از اجبار تردد اتوبوس ها با فیلتر خبر داد و گفت: از پلیس می خواهیم اتوبوس های متخلف و دودزا را متوقف و مردم هم گزارش کنند.

معاون به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، محسن پورسید آقایی در حاشیه نشست هماهنگی استقبال از مهر در جمع خبرنگاران از توسعه نظارت بر سرویس مدارس خبر داد و گفت: شناور کردن ساعات ادارات صرفاً در دو هفته اول مهر انجام می شود و اگر دولت طرح شناور شدن ساعات ادارات از ساعات ۷ تا ۸.۵ را بپذیرد ترافیک کاهش می یابد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار موج، در مورد برنامه های کاهش آلودگی هوا گفت: مقرر است که اتوبوس ها مجهز به فیلتر باشند و بر اجرای این دستور با جدیت نظارت می کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری در ادامه تصریح کرد: از ابتدای مهر ماه تردد اتوبوس های دودزا در شهر ممنوع است و از پلیس می خواهم با وجود آنکه این اتوبوس ها مربوط به شهرداری است از تردد آنها جلوگیری کند.

پورسید آقایی افزود: از مردم هم خواستم اتوبوس های دودزا را به سامانه ۱۸۸۸ اطلاع دهند.

وی گفت: از ابتدای آبان نیز با تمام خودروهای فاقد معاینه فنی برخورد می شود و دوربین های بسیاری در سطح شهر تهران وجود دارد و ۴۳ سامانه جدید هم راه اندازی کردیم.

وی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار موج، درمورد میزان همکاری آموزش و پرورش در کاهش ترافیک پایتخت و نقشی که برای آنها تعریف می شود، گفت: کمیسیون ماده ۱۸ برای حمل و نقل سرویس مدارس مرکب از آموزش و پرورش و انجمن اولیا و مربیان است و برنامه های مرتبط با آموزش و پرورش در آن کارگروه مصوب شده است.

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها