سردار مهماندار گفت:طبق مصوبه شورای ترافیک ساعات برای کارمندان بین ساعت ۷ تا ۸.۵ صبح شناور می شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، سردار محمدرضا مهماندار در جلسه ستاد هماهنگی استقبال از مهر ۹۷ اظهار کرد: هر میزان تعامل و همکاری در شهر افزایش یابد مشکلات شهری هم کاهش می یابد و از جمله مسائل شهری که برای حل آن هماهنگی بسیاری میان مسئولین نیاز است موضوع ترافیک است.

وی خاطر نشان کرد: روزانه بیش از ۱۰۰۰ دستگاه خودرو به تعداد خودروهای شهر اضافه و شماره گذاری می شود و هیچ شهری چنین موقعیتی ندارد.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ در مورد مسائل اجتماعی ترافیک تهران گفت: شهر خوب نیاز به همت همه دارد و مردم هم به شدت به کاهش بار ترافیکی و رسیدن به آرامش نیاز دارند.

سردار مهماندار به ضرورت تغییر رویکرد در مواجهه با ترافیک پایتخت اشاره و اظهار کرد: به هیچ عنوان نمی توان شهر تهران را با روش های سنتی اداره کرد.

وی افزود: کنترل توقف های غیر مجاز در تهران نیازمند مدیریت هوشمند و تغییر رفتار ترافیکی شهروندان دارد و این مهم نیاز به اصلاح رفتار داشته و با واکنش های سلبی محقق نمی شود.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ عنوان کرد: مردم ساعت ها در ترافیک وقت خود را تلف می کنند و باید زمینه هایی ایجاد کنیم که مشکلات را کم کنیم.

سردار مهماندار در مورد تعامل مدیریتی در کاهش بار ترافیکی، اظهار کرد: شهر تهران مدیریت یکپارچه و بر اساس سلسله مراتب ندارد و تعامل در این موقعیت چندان ممکن نیست ولی اگر هدف مشترک وجود داشته باشد باید راهکار دیگری را بر اساس تعیین اولویت ها در پیش گیریم و رضایت مندی مردم را افزایش داد.

وی تصریح کرد: توجه به موارد خُرد چالش شهر بیشتر مورد نیاز و تقاضای مردم است و باید به این موارد بیشتر توجه کنیم.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ در بخشی از سخنانش گفت: موفقیت شهرهای بزرگ دنیا که در کنترل ترافیک موفق بودند حول محور اطلاع رسانی مناسب و برخورد هوشمند با تخلفات صورت گرفته است.

سردار مهماندار به تقسیم وظایف نهادهای متولی و شهروندان در کاهش بار ترافیکی مهر ماه پرداخت و ادامه داد: انتظاراتی که در حوزه اولیا دانش آموزان داریم این است که اگر منزل آنها دور است سعی کنند از حمل و نقل عمومی و سرویس مدارس استفاده کنند و اگر از خودرو شخصی استفاده می کنند ترجیحاً دوبله پارک نکنند.

وی با اعلام حضور حداکثری پلیس راهور در دو هفته ابتدای مهر گفت: طبق مصوبه شورای ترافیک ساعات کار برای کارمندان بین ساعت ۷ تا ۸.۵ صبح شناور می شود.

سردار مهماندار به افزایش گشته های ناشی از تصادف در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: هم اکنون تلاش داریم تا با خرد جمعی مشکلات ناشی از تصادفات را کاهش دهیم.

وی تصریح کرد: باید تابلوهای شهری اصلاح شود و حق عامه مردم است و مسئولیت این مهم بر عهده ماست.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ خاطر نشان کرد: از ظرفیت بسیج و همکاران شهرداری برای افزایش ایمنی مدارس استفاده می کنیم.

جسله هماهنگی استقبال از مهر ۹۷ صبح چهارشنبه ۲۱ شهریور با حضور روسای پلیس راهور مناطق تهران، معاونین حمل و نقل و ترافیک شهرداری مناطق تهران، فرمانده راهور تهران، فرمانده انتظامی تهران و معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در سوله مدیریت بحران بوستان لاله تهران برگزار شد.