وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص میانگین ۹۶ در شرایط سالم است.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین شهبازی مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۹۳ در شرایط سالم قرار داشت، همچنین کیفیت هوای تهران هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۹۶ همچنان در شرایط سالم است.

وی با بیان اینکه بر اساس نتایج حاصل از پیش‌بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران در بیشتر ساعات امروز (۲۰ شهریور) شرایط جوی نسبتا آرام برقرار خواهد بود، اظهار کرد: تنها در برخی ساعات وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه انتظار می‌رود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه به‌تدریج طی فردا (۲۱ شهریور) بر میزان ناپایداری جوی افزوده خواهد شد، تصریح کرد: برای برخی ساعات وزش باد با بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی - جنوب‌غربی پیش‌بینی می‌شود که در برخی موارد افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

شهبازی با بیان اینکه بر این اساس انتظار می‌رود تا فردا (۲۱ شهریور) برغلظت ذرات معلق به طور نسبی افزوده شود، گفت: همچنین در روز آینده دمای هوا تهران کاهش جزئی می‌یابد.