سرلشکر باقری گفت:نعمت بزرگی خداوند به کشور ما داده که کشور ما در منطقه امن ترین کشور است و جز معدود کشورهای امن جهان است و نیروی انتظامی با خون خود پای امنیت کشور ایستاده است.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری موج، سرلشکر باقری در مراسم چهلمین دوره دانش آموختگی دانشگاه علوم انتظامی امین گفت: از عاشورا درس فداکاری در راه اسلام را آموخته ایم.

وی با فرستادن سلام به مقام معظم رهبری افزود: برگزاری این مراسم به معنای پایان دوره آموزش عده ای از عزیزان جان بر کف و آغاز مسیر خدمت به میهن اسلامی است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: خدمت به میهن اسلامی که افتخار حرکت در مسیر آرمان های اسلامی را دارد خدمتی مقدس و بی نظیر است.

سرلشکر باقری تصریح کرد: حکومت اسلامی ایران با ایثار خون شهیدان، ایثارگران و لطف خدا به چهلمین سال خود رسیده و شما خدمت خود را آغاز می کنید.

وی افزود: مقام معظم رهبری نگاهی خاص به نیروی انتظامی دارند و توصیه آنها به مسئولین حمایت از این نیروهای ارزشمند است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به آموزش های معنوی در کنار دوره های مهارتی در دانشگاه علوم انتظامی امین، بیان کرد: کسانی که این دوره آموزشی را به پایان رساندند باید قدر آموخته های خود را بدانند.چهلمین مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین

سرلشکر باقری خاطر نشان کرد: مراسم امروز نشان دهنده این بود که به لطف پروردگار و فرمانده معظم، نیرو این دانشگاه توانسته‌است انسجام را به خوبی آموزش دهد و همگی در حد خیلی خوب و عالی توانستند تمرین های آموزش داده را انجام دهند.

وی مسئولیت نیروی انتظامی را مهم خواند و ادامه داد: این نیرو در نشان دادن اقتدار نظام به مردم عزیز و همه جهانیان بر عهده دارد و همچنان که حافظ امنیت کشور است باید با مردم دوست و غمخوار باشد که هست و این باید روز به روز توسعه پیدا کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مردم باید نیروی انتظامی را پناه و ملجا خود بدانند و در مقابل خاطیان بدانند که نیروی انتظامی در صحنه است و برابر قانون با جرم مقابله خواهد کرد.

سرلشکر باقری همچنین بیان کرد: سالن نگه داشتن جامعه وظیفه نیروی انتظامی است بعلاوه در امر به معروف و نهی از منکر نیروی انتظامی مسئولیت دارد.

وی به موقعیت خطیر مرزبانی ناجا پرداخت و گفت: مرزبانی رو به توسعه و ارتقاء است و باید این مسیر با قدرت ادامه پیدا کند و باید مرزهای امن، آرام و فرصت آفرین برای فعالان اقتصادی و هر آن کسی باشد که در این مرزها فعالیت دارند به ویژه مرزنشینان دارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در صورتیکه به هر صورتی التهابات پیش آید باید با بصیرت مردم را آگاه کنید که راه گفتگو و مذاکره راه آرامش پیگیری خواسته هاست و باید با ناآرامی ها برخورد کنید.

سرلشکر باقری حضور روحانیون در جای جای نیروی انتظامی را مغتنم شمرد و گفت: همچنین مسئله اشراف اطلاعاتی، شناسایی جرم های نوین از وظایف سنگینی است که بر عهده شماست و دانشگاه علوم انتظامی امین دراین حوزه پیشرو و موفق بوده و سعی کنید همواره با دانش روز پیش روید تا بتوانید مسئولیت خود را به خوبی انجام دهید.

وی در پایان گفت: نعمت بزرگی خداوند به کشور ما داره که کشور ما در منطقه امن ترین کشور است و جز معدود کشورهای امن جهان است و نیروی انتظامی با خون خود پای امنیت کشور ایستاده است.

وی یادآور شد: وقتی می بینیم شهدای نیروی انتظامی بر دوش مردم تشییع می شوند و جوانان دیگری راه آنها را ادامه می دهند بر خود می بالیم.

رئیس ستاد کل نیروی های مسلح با اشاره به موقعیت خطیر اقتصادی اظهار کرد: نیروی انتظامی وظایف خطیری در مقابله با تهدیدات دارد و نیروهای مسلح ذره ای کوتاهی ندارند و همگان اذعان دارند که با وجود بیشترین تهدیدات، جمهوری اسلامی امن ترین کشور است.

سرلشکر باقری گفت: در مسیر توسعه در کنار مسئولین هستیم و همراهی می کنیم و نا آرامی منطقه خارجی است و منطقه ما گنج کره زمین از منظر منابع فسیلی است و برای قدرت ها وسوسه برانگیز است و با ناامن کردن منطقه قصد غارت منابع را دارند.

وی افزود: جمهوری اسلامی در امنیت منطقه هم نقش مهمی دارد و دهها طرح و توطئه توسط آمریکا طراحی شد و هیچکدام به سرانجام نرسید و اتفاقی که در روزهای اخیر رخ داد اتفاق کوچکی نبود و قدرت موشکی بخشی از این اتفاق بود و بر اساس منشور ملل متحد دفاع از خود حق همه کشورهاست و ما صبر نمی کنیم که نا امنی به داخل کشور و خانه های ما بیاید و ما با ریشه توطئه ها برخورد می کنیم.