رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح از برنامه‌های ستاد کل نیرو مسلح برای گرامی داشت روز سرباز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح درباره برنامه‌های ستاد کل نیرو مسلح برای گرامی داشت روز سرباز، گفت: در راستای این امر، دستورالعملی در تاریخ ۲۷ خرداد ماه سال جاری به تمام نیرو‌های مسلح اعم از سپاه پاسداران، ارتش، نیروی انتظامی و غیره ابلاغ و ارسال شده؛ در واقع هدف از این اقدام؛ ارتقای جایگاه سربازی در جامعه و تغییر نگاه مسئولان، فرماندهان و خانواده و جامعه نسبت به خدمت مقدس سربازی است.

وی افزود: در دستورالعمل ابلاغی مشخص شده که هر کدام از نیرو‌های مسلح اعم از سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، ارتش و وزارت دفاع برای گرامی داشت این روز چه اقداماتی را باید انجام دهند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: همزمان با برگزاری مراسم‌های این روز، از سربازان نمونه و سربازانی که حائز رتبه علمی و یا افتخار ورزشی و غیره هستند، تقدیر می‌شود.

وی تاکید کرد: اتخاذ رویکرد‌هایی در راستای ارتقای شأن و منزلت سرباز در دستور کار ستاد کل نیرو‌های مسلح است و برای تحقق این مهم، اقدامات فرهنگی و اجتماعی دنبال می‌شود.

سردار کمالی با اشاره به اقدامات ستادکل در راستای توجه به مقام سربازان وظیفه، عنوان کرد: تغییر رویکرد در نحوه خدمت سربازی گروهی از مشمولان نخبه، استعداد برتر و غیره یکی از برنامه هاست، سالانه ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰ مشمول که به عنوان نخبه و استعداد برتر شناسایی می‌شوند، پس از طی دوره آموزشی، برای پیشبرد پروژه‌های تحقیقاتی کشوری و لشکری از تخصص و دانش این عزیزان بهره می‌گیریم.

وی عنوان کرد: از ظرفیت و دانش مشمولان کارشناسی ارشد و بالاتر نیز در اقدامات تحقیقاتی و پروژه‌های نیرو‌های مسلح بهره‌مند می‌شویم.

سردار کمالی افزود: برای توانمندسازی و مهارت آموزی سربازان که سطح دیپلم و پایین‌تر دارند به گونه‌ای برنامه ریزی شده که حداقل یک مهارت یاد بگیرند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح تصریح کرد: مشمولان لیسانس و بالاتر نیز می‌توانند بخشی از خدمت وظیفه را در دوره‌ها و تخصصی‌های مربوطه با توجه به مدرکی که دارند، انجام دهند ودر این راستا سعی شده از تخصص سربازان استفاده بهینه شود.