مدیرعامل شرکت داروسازی سُها گفت:به دو کشور عراق و افغانستان صادرات دارو داشتیم و به دلیل اولویت های کشور طی بخشنامه سازمان غذا و دارو صادرات را متوقف کردیم که این صادرات پنج تا شش درصد کل تولید ما بود و سالانه تا ۱۰۰ هزار دلار درآمد ارزی داشتیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، کامران یوسفی در نشست خبری اظهار کرد: ۱۰۳ نوع دارو در دو کارخانه ورود کرد و چهارباغ به طور بی وقفه تولید می کنیم.

وی به مشکلات مالی اشاره کرد و افزود: مشکل ارز و نقدینگی داریم و با هماهنگی با سازمان غذا و دارو و بانک مرکزی با حداقل ارز تخصیص یافته نیاز تولید خود را تامین می کنیم.

مدیرعامل شرکت داروسازی سُها تصریح کرد: نیاز داریم ارگان های بالا دستی چون وزارت بهداشت بیشتر مساعدت کنند و تهیه ملزومات که تولید داخل هست هم اکنون بار مالی بسیاری را بر ما تحمیل می کند.

یوسفی در مورد مواد اولیه بیان کرد: تا امروز مشکل مواد اولیه نداشتیم و بخشی از مواد اولیه هم اکنون در گمرک است و تولید ما به مراکز درمانی مجاز ارسال می شود مطالبات ما از شرکت های پخش مجاز و رسمی است.

مدیرعامل شرکت داروسازی سُها در پاسخ به پرسش خبرنگار موج مبنی بر میزان ظرفیت کارخانه دارو سازی گفت: از 96 درصد داروی تولید داخل، ۱۲ درصد سهم شرکت داروسازی سها بوده و تنوع دارویی ما موضوع مهمی است.

وی خاطر نشان کرد: همچنین به دو کشور عراق و افغانستان صادرات دارو داشتیم و به دلیل اولویت های کشور طی بخشنامه سازمان غذا و دارو صادرات را متوقف کردیم که این صادرات پنج تا شش درصد کل تولید ما بود و سالانه تا ۱۰۰ هزار دلار درآمد ارزی داشتیم.

در حال تکمیل...