سردار غیب پرور گفت: طی ۴ سال می توانیم ۴۰ هزار روستای کشور را در بخش کشاورزی متحول کنیم و طرح های عملیاتی داریم و وقتی به دولت می گوییم راه را باز کنید بسیج به مدد بیاید تعارف نداریم و زمان تعارف نداریم و چه کسی است که می گوید دشمن را نمی بیند مگر آنکه خود را به خواب زده باشد‌.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، سردار غلامحسین غیب پرور در هجدهمین اجلاس سراسری بسیج اساتید گفت: ما قبل از انقلاب ۱۷۰ هزار دانشجو داشتیم و الان ۵ میلیون دانشجو داشتیم و هیات علمی از ۴ هزار نفر به ۹۰ هزار نفر رسیده و با اغماض سطح سواد در کشور ۴۲ درصد بوده و الان ۹۰ درصد مردم عزیزمان با سواد هستند و ۲ درصد تولید علم در جهان در ایران اتفاق می افتد.

وی افزود: ما در زمره سه کشور پیشرو در پیوند مغز استخوان در جهان هستیم و رتبه چهارم پیوند اعضا را به خود اختصاص دادیم و قبل از انقلاب ۴۰ درصد کودکان واجب التعلیم مدرسه نمی رفتند و هم اکنون ظرفیت دانشگاهی ما ۳۲ برابر شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطر نشان کرد: خدمتی که انقلاب اسلامی به ساحت قرآن کریم انجام داده و قرآن را به ۳۳ زبان ترجمه کرده است.

سردار غیب پرور بسیج را کلید طلایی حل مشکلات کشور خواند و افزود: عرصه های مختلفی پیش آمده و این مهم به اثبات رسیده و اعتلای بسیح را در برنامه داریم و الان در بخش بسیج صنعت ۳۲ کلینیک آسیب شناسی در بخش صنعت الان کاملاً عملیاتی شده است و بسیج برای برون رفت صنایع کشور حرف دارد و برای برون رفت معضل کشاورزی کشور ما حرف داریم.

وی گفت: طی ۴ سال می توانیم ۴۰ هزار روستای کشور را در بخش کشاورزی متحول کنیم و طرح های عملیاتی داریم و وقتی به دولت می گوییم راه را باز کنید بسیج به مدد بیاید تعارف نداریم و زمان تعارف نداریم و چه کسی است که می گوید دشمن را نمی بیند مگر آنکه خود را به خواب زده باشد‌.

سردار غیب پرور گفت: اینکه می گویند راه حل مشکلات کشور سیاسی است بوی بد به مشام ما می رسد و مذاکره منصور متصور است از ترجمه این سخنان و چرا باید به خائنان مذاکره کرد؟ چرا به توان داخل ایمان نداریم و ساخت موشک های دور برد را نمی بینیم که در آن بخش خود را باور کردیم و در آن بخش دست دلال نداریم و در صنعت خودرو به این خود باوری نرسیدیم.

وی خاطر نشان کرد: آمار پیشرفت ما را موسسات  معتبر بین المللی ارائه می دهند، بسیج اساتید در سراسر کشور می توانند گرانیگاه حرکت خود باوری باشند و هم اکنون با دولت ساز و کاری طراحی کردیم و فعلا قطره است و دریا و در دوران دفاع مقدس یک فرمول داشتیم اول شامل شناخت میدان عمل بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: در آکادمی های نظامی دنیا هم همین نسخه وجود دارد که اول از همه برای پیروزی باید میدان عمل شناسایی شود و داشته های ما در انقلاب اسلامی چیست و آیا کسی شک دارد که بیش از ۲۳۰ هزار شهید والا مقام دارایی بزرگی نیست و مردم همچنین در سرمایه های ملی چون گاز رتبه یک جهان هستیم و خداوند همه نعمت ها را به ایران عطا کرد.

غیب پرور تاکید کرد: آسیب های ما اغلب در بخش مدیریتی کشور است و هنوز برخی ها باور ندارند و بخشی از اسبب های ما مربوط به بخش های غیر  دولتی غیر متعهد است و موضوع احتکار و موضوع روز پوشک که محتکر ۶۰ میلیارد احتکار کرده است.

وی افزود: شناخت دشمن و عناصر خود فروخته داخلی از رمزهای پیروزی است و بخشی از مشکلات جنگ روانی است که دشمن ساخته و کار دشمن این است که کاه را کوه کند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ما بایستی باور کنیم که انقلاب اسلامی راهی برای رشد و تعالی نه‌تنها مسلمین بلکه نوع بشر در عالم بشریت است و این مسیر بدون سختی ممکن نیست و تا تهدیدی نباشد فتح و ظفر ممکن نمی شود و ابراهیم نبی تا درون آتش نرفت خداوند منصب امامت مردم را به او نداد.

وی خاطر نشان کرد: ما امتحانات سختی را پشت سر گذاشتیم و الان امید فرج داریم و دشمن ما را نترساند ما مردم آب دیده ایم و مطمئنم به فضل خدای بزرگ از این اوضاع اقتصادی عبور خواهیم کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: امروز وظیفه تک تک ما سخن گفتن با مردم با زبان امید و بر اساس صدق و درستی است.