فرمانده ناجا گفت: پیش بینی می‌شود امسال بیش از 2 میلیون زائر از مرزهای مختلف کشور از جمله مرزهای استان خوزستان، ایلام و در صورت بازگشایی مرز خسروی در استان کرمانشاه تردد کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین اشتری فرمانده ناجا صبح امروز (چهارشنبه 14 شهریور 97) با حضور در مرکز نظارت همگانی ۱۹۷، با مردم استان ایلام و خراسان رضوی به صورت اینترنتی گفتگو کرد.

در این دیدار سردار اشتری به سوالات نصرالهی یکی از شهروندان استان ایلام در رابطه با چگونگی برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال، وضعیت معیشت کارکنان ناجا و هتک حرمت به ماموران پلیس پاسخ داد.

وی در رابطه با مراسم اربعین حسینی گفت: استان ایلام جزء استان‌های خوب کشور است و مردم این استان در دوران دفاع مقدس نشان دادند که پای اعتقادات خود هستند.

سردار اشتری ادامه داد: طی دو دهه اخیر راهپیمایی اربعین و تردد زائران از استان‌های مرزی کشور صورت می‌گیرد و مردم استان ایلام در این زمینه فداکاری و مهمان نوازی خود را نشان دادند.

وی بیان کرد: امسال نیز امیدواریم با کمک مردم برنامه جهانی راهپیمایی اربعین را بتوانیم به خوبی مدیریت کنیم.

فرمانده ناجا ادامه داد: برخی از زیر ساخت‌های استان ایلام توسط مدیران کشوری در حال احداث است و بخشی از کار نیز بر عهده نیروی انتظامی قرار گرفته که ناجا تا امروز به 80 درصد تهعدات خود عمل کرده است و مابقی را نیز تا مراسم اربعین به پایان می رساند.

سردار اشتری افزود: پیش بینی می‌شود امسال بیش از 2 میلیون زائر از مرزهای مختلف کشور از جمله مرزهای استان خوزستان، ایلام و در صورت بازگشایی مرز خسروی در استان کرمانشاه تردد کنند.

وی گفت: نیروی انتظامی در استان ایلام تقویت نیروها به ویژه در مرزها، تقویت راه‌ها و معیشت کارکنان ناجا را در دستور کار خود قرار داده است.

فرمانده ناجا ادامه داد: در زمینه تقویت راه‌ها، نقاط حادثه خیز را شناسایی کردیم و به مسئولان ذی‌ربط نیز اطلاع دادیم که بخش زیادی از این نقاط هنوز اصلاح نشده است.

سردار اشتری در رابطه با موضوع معیشت کارکنان ناجا گفت: با توجه به حجم کار وسیع ماموران ناجا نتوانستیم پاسخگوی نیاز‌های اولیه آن‌ها باشیم، اما همکاران ما کمبود‌ها را پذیرفتند و خدشه‌ای در کار آن‌ها به وجود نیامده است.

 

وی در خصوص هتک حرمت به کارکنان ناجا گفت: با افرای که به ماموران پلیس در حین انجام وظیفه توهین کنند، به شدت برخورد می‌شود و حتما این افراد به مراجع قانونی تحویل داده می‌شوند، کما اینکه در مواردی در گذشته این کار انجام شده است.

فرمانده ناجا در خصوص موضوع کوله بری و ایجاد بازارچه‌های مرزی در استان ایلام بیان کرد: ایجاد بازارچه‌های مرزی دستورالعمل‌های قانونی دارد و ما به دنبال احداث این بازارچه‌ها هستیم، زیرا باعث بهبود وضعیت معیشتی مردم استان می‌شود.

سردار اشتری گفت: موضوع کوله بری هم می‌تواند در حد چهارچوب‌های تعیین شده ادامه داشته باشد و با افرادی که بخواهند از این موضوع سوء استفاده کنند، برخورد می‌شود.

 

فرمانده ناجا در پاسخ به سوال رسول وندی شهروند دیگر ایلامی در رابطه با اجرای زیرساخت‌ها در استان ایلام گفت: لازم است که در استان کار مضاعف انجام شود، از آنجایی که این استان محل تردد زائران حسینی به ویژه از مرز مهران است و در ایام اربعین تعداد زیادی زائر از جاده های آن عبور می‌کنند، به زیر ساخت های جدید نیاز دارد.

وی تصریح کرد: در زمینه احداث زیرساخت‌ها در استان ایلام مصوبات زیادی داشتیم و به منظور کاهش تصادفات تعداد دوربین‌ها در جاده‌های این استان افزایش پیدا کرده است و درصدد هستیم با استفاده از هوشمندسازی و فناوری‌های جدید وضعیت تردد را در جاده‌های استان ایلام به خصوص در مسیر‌های پر تردد و پر حادثه ارتقا دهیم.

در ادامه سردار اشتری فرمانده ناجا در یک ارتباط مسقتیم با فرماندهان و چند نفر از مردم استان خراسان رضوی گفتگو کرد.

سردار اشتری اظهار کرد: تعداد ایستگاه‌های انتظامی در شهر مشهد نیز افزایش پیدا کرده است.

وی در خصوص معضلات مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد گفت: طی ۲ سال گذشته بازدیدی از مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد داشتم و برای افزایش امنیت در این مناطق چند کلانتری جدید احداث و مقر‌های موقت گشت در نظر گرفته شد.

فرمانده ناجا گفت: زمانی ناهنجاری‌هایی در حاشیه شهر مشهد وجود داشت، اما امروز طبق گزارش‌ها میزان ناهنجاری‌ها کمتر شده است و امیدواریم با کمک استانداری، مردم و پلیس وضعیت بهتر شود و موضوع حاشیه نشینی جزء الویت‌های پلیس قرار دارد.