هجدهمین اجلاس سراسری بسیج اساتید و آغاز دوره تمدنی اسلامی با حضور مسئولان لشکری و کشوری صبح چهارشنبه ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۷ در تالار شهید چمران دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، هجدهمین اجلاس سراسری بسیج اساتید و آغاز دوره تمدنی اسلامی با حضور مسئولان لشکری و کشوری صبح چهارشنبه ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۷ در تالار شهید چمران دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد.

وحید جلال زاده دبیر هجدهمین اجلاس سراسری بسیج اساتید ضمن ارائه گزارش این دوره از اجلاس گفت: همانگونه که استحضار دارید گردهمایی ها در بسیج اساتید امری لازم بوده، انسجام تشکیلاتی، بازخوانی برنامه ها و بروز و ظهور آن در سطح ملی از جمله اهداف این اجلاس است.

وی افزود: ستاد اجلاس در اولین روزهای کاری خود اقدام به تشکیل کمیته هایی نمود تا وظایف خود را به درستی انجام دهد.

دبیر اجلاس بسیج اساتید در بخشی از سخنانش به برگزاری کارگاه های تخصصی در سطح معاونین سازمان اشاره و عنوان کرد: همچنین دو میز تخصصی سیاسی و اقتصادی با برخی از کارگزاران نظام تشکیل داریم.

هجدهمین اجلاس سراسری بسبح اساتید

مجتبی زارعی رییس بسیج اساتید در ادامه اظهار کرد: در سازمان بسیج بر اثر بخشی و تحول خواهی در جامعه علمی تاکید شده است و در سنجش وضع موجود از بسیج اساتید پرسش های انتقادی کردیم برای بررسی چهل سالگی انقلاب و رابطه اساتید در ابعاد مختلف از دانشجو و دانشگاه تا سطح بین الملل را مورد توجه قرار دادیم.

وی افزود: اگر روش شناسی به درستی شکل بگیرد تولید قدرت می شود و باید برای تغییرات به متن آموزش و پژوهش ورود کنیم و رویکرد بسیج در حوزه علم باید به حل مسئله برسد.

زارعی خاطر نشان کرد: استاد بسیجی مستمع صرف در بحث سیاست های علمی نخواهد بود و از شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم گلایه داریم که نقشه علمی کشور را محقق نکرده و فقط انتقاد کننده نیستیم و تجهیز راه حل کردیم و آموزش درحال حاضر تولید مهارت و قدرت نکرده و در جنگ  نرم باید به سراغ اساتید و دانشگاه برویم و تا دانشکده ها امتداد پیدا خواهیم کرد.

وی افزود: می توان رابطه ها را اصلاح کرد و تولید قدرت کرد و قدرت لایزال بسیج اساتید بی انتهاست و برای آنکه مسیر تمدنی که امام خامنه ای ترسیم فرمودند پی بگیریم باید تمام تلاش خود را به کار ببندیم.

 

در این همایش تقدیر از خدمتگزاران جمهوری اسلامی در سه نوبت انجام شد و در مرحله اول، از امیر بنی طرفی مدیرعامل صنایع هوایی که جنگنده کوثر را به صنایع دفاعی کشور افزود، مرحوم شایان فر معاون فرهنگی روزنامه کیهان و مهندس نوری مدیرعامل سازمان هواپیمایی با حضور سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج اساتید تقدیر شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، سردار غیب پرور در هجدهمین اجلاس سراسری بسبح اساتید و آغاز دوره تمدنی اسلامی گفت: در مرحله سوم از انقلاب اسلامی هستیم و دو گام قبلی شامل پیروزی و استقرار نهضت اسلامی به شایستگی طی شده است.

وی افزود: ایستادگی مردم ما در یک جنگ طولانی هشت ساله قطعاً بدل ندارد و نعمت رهبری نعمتی است که هیچ کشوری در عصر حاضر ندارد و اگر این رکن رکین نبود انقلاب بهاری نداشت چه در زمان امام لزرگوار و چه در دوران اخیر و البته مردم که اشاره کردم، جنس انقلاب هم جنس پیشرفت بود و هست برای مردمان آزاده جهان و در صف اول برای ملت بزرگ ایران و هم ترساننده بود برای کسانیکه با انقلاب اسلامی رابطه خوبی ندارند و چهار دهه ددمنشی خود را ظهور داده و ادامه می دهند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین پیشرفت علمی را از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی دانست و گفت: دستاوردهای مهم چهل سالگی انقلاب را با محور علم و جریان نخبگانی کشور تا دو هفته دیگر منتشر می کنیم. 

20180905_094151