سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از آتش‌سوزی بامدادی یک مجتمع تجاری در بلوار ارتش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: در ساعت 01:28 بامداد امروز(سه‌شنبه) یک مورد آتش سوزی در یک مجتمع تجاری در بلوار ارتش، مقابل خیابان مینی سیتی به سامانه 125 سازمان آتش نشانی شهر تهران اطلاع داده شد که بلافاصله پنج ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودرو حامل تجهیزات تنفسی، نردبان هیدرولیکی و تانکر آب به محل اعزام  ‌شدند.

وی بیان کرد: آتش نشانان به محض حضور در محل مشاهده کردند در یک مجتمع تجاری 6 طبقه که یک طبقه هم زیرزمین داشت و به گفته مالکان 60 تا 70 مغازه با متراژها و کاربری‌های مختلف در این مرکز تجاری فعالیت می‌کردند، وجود داشت که یکی از مغازه‌ها به وسعت 200 متر در طبقه همکف با کاربری عرضه و فروش و نگهداری عطر، ادکلن، افشانه و اسپری بود و مقدار زیادی جنس در آن وجود داشت دچار آتش سوزی شده و کاملا شعله ور بود.

آتش سوزی1

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: شدت آتش به قدری بود که آتش به بخش‌هایی از مغازه‌های طبقه بالایی هم سرایت کرده بود و به سرعت در حال گسترش بود.

ملکی تصریح کرد: بخش‌هایی از مغازه‌های بالای سر این مغازه در طبقه بالا بر اثر شدت حرارت در آستانه سرایت آتش و گسترش حریق بودند و دود بسیار غلیظی هم تمام 6 طبقه را فرا گرفته بود، به گونه ای که از پنجره های طبقات بالایی دود به بیرون متساعد می‌شد.

وی افزود: آنقدر حبس دود و حرارت زیاد بودکه در لحظات اولیه عملا نفوذ آتش نشانان را با مشکل مواجه کرده بود که آتش نشانان با دستگاه ها و تجهیزاتی که در اختیار داشتند خود را به کانون آتش سوزی رساندند و از چند طرف عملیات را آغاز کردند و خیلی سریع موفق شدند که آتش را در همان طبقه و در مغازه تحت کنترل خود درآورند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: گروه های دیگر در جستجو در طبقات بالایی موفق شدند که مغازه های طبقه بالا را که در آستانه آتش گرفتن و سرایت بودند را تحت کنترل در بیاورند.

ملکی تصریح کرد: خوشبختانه آتش سریعا خاموش شد، اما مغازه طبقه پایینی کاملا سوخت، اما به هیچ کدام از مغازه های کناری شعله ای سرایت نکرد و فقط دود غلیظی همه مغازه ها را در بر گرفته بود.

وی افزود: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در بر نداشت.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: یک ساعت بعد از آغاز عملیات آتش خاموش شد و نیروهای آتش نشانی وارد مرحله لکه گیری و تخلیه دود شدند و در نهایت محل برای بررسی علت حادثه به کارشناسان تحویل داده شد.