فرمانده نیروی انتظامی گفت: امروز پلیس ایران بیش از هر زمان به سمت حرفه‌ای شدن در حال حرکت است و تجهیزاتی که در اختیار نیروهاست بسیار به روز و پیشرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در مراسم صحبگاه مشترک یگان‌های انتظامی کرمانشاه که امروز (5 شهریور) برگزار شد، گفت: اینکه امروز شاهد امنیتی پایدار و باثبات در کشور هستیم مرهون خون شهدا و فداکاری مردم و رزمندگان اسلام است.

وی با اشاره به طراحی برنامه‌های مختلف از سوی دشمن برای ناامن کردن کشور، گفت: حوادث سالهای اخیر در برخی کشورهای همسایه از جمله سوریه و عراق که به نام دین جنایت‌های بسیاری صورت گرفت، همه برای ناامن کردن منطقه و بویژه ناامن کردن ایران بود، اما به حول قوه الهی و به مدد عنایت ائمه اطهار(ع) با تلاش جبهه مقاومت همه آن توطئه‌ها خنثی شد.

فرمانده ناجا تاکید کرد: حضور رزمندگان تحت عنوان "مدافعان حرم" در صدها کیلومتر آن طرف‌تر مرزها باعث این امنیت و ثبات و باعث خنثی شدن توطئه‌های دشمنان شد.

وی افزود: امروز هم مرزبانان و نیروهای انتطامی در اقصی نقاط کشور با حضور مقتدرانه و عالمانه در حال حفاظت و حراست از مرزهای کشور هستند و اگر تحرکاتی از سوی گروه‌های اشرار و ضد انقلاب صورت گیرد در همان نطفه آن را خفه می‌کنند.

اشتری تاکید کرد: امروز نیروی انتظامی همانند همان رزمندگان دوران دفاع مقدس و با همان انگیزه آماده دفاع از میهن اسلامی است و برای برقراری نظم و امنیت جان می‌دهند و به فرموده مقام معظم رهبری مجاهدان فی سبیل الله هستند و نتیجه جانفشانی آنها امنیتی است که امروز شاهد آن هستیم و اعتمادی است که مردم به فرزندان خود دارند.

وی افزود: امروز بر اساس آمار سازمان‌های معتبر و بر اساس نظر سنجی‌های صورت گرفته نیروی انتظامی جزو دستگاه‌هایی است که مردم بیشترین اعتماد را به آن دارند که این برای ما بسیار ارزشمند است.

اشتری در ادامه از حرکت نیروی انتظامی ایران به سمت حرفه‌ای تر شدن خبر داد و افزود: در حال حاضر با برگزاری دوره‌های متعدد و راه‌اندازی قرارگاه «تربیت و آموزش جهادی» در حال حرکت به سمت حرفه‌گرایی بیشتر هستیم و این قرارگاه گام‌های خوبی در راستای حرفه‌ای شدن همکاران برداشته است.

وی افزود: امروز پلیس ایران بیش از هر زمان به سمت حرفه‌ای شدن در حال حرکت است و تجهیزاتی که در اختیار نیروهاست بسیار به روز و پیشرفته است.

اشتری خاطرنشان کرد: در این بین کمبودهایی نیز وجود دارد که در جای خود مطالبات خود را از مسئولین خواهیم داشت، اما وضعیت تجهیزات هم اکنون در سطح شهرها، جاده ها، مرزها ونیز در آزمایشگاه های ما بسیار خوب است که البته جا دارد بیشتر و کامل‌تر شود.

فرمانده ناجا در ادامه از انجام اقدامات خوبی برای ارتقای معیشت کارکنان ناجا خبر داد و افزود: اقدامات خوبی طی دو سال گذشته در این زمینه صورت گرفته که جزییات آن بعدا توسط فرماندهان انتظامی به اطلاع نیروها خواهد رسید و سعی داریم سال آینده نیز گام‌های بلندتری در این زمینه برداریم.

وی از پیگیری نهضت خانه‌سازی برای کارکنان ناجا خبر داد و افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته شاید بتوان ظرف چند سال آینده بخش عمده‌ای از نیاز نیروهای ناجا را مرتفع کرد.

وی با اشاره به زحمات شبانه‌روزی پرسنل ناجا، به فشارهای کاری مضاعف آنها در چند ماه گذشته اشاره کرد و افزود: از دی ماه سال گذشته تاکنون فشار مضاعفی بر نیروهای ناجا وارد شده، اما این نیروهای خدوم و فداکار خم به ابرو نیاورده و در تمام عرصه‌ها با جدیت و روحیه جهادی انجام ماموریت کردند.

اشتری باردیگر امنیت مطلوب کشور را یادآور شد و افزود: بر خلاف تبلیغات رسانه‌های معاند و فضای مجازی وضعیت امنیتی کشور بسیار مطلوب است و البته مشکلاتی در حوزه اقتصادی کشور وجود دارد که مسئولین درصدد رفع آن هستند و باید با جدیت و همت بیشتری مشکلات مردم را حل کنند.

وی به نزدیک شدن نظام جمهوری اسلامی به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد وافزود: ما همچنان امیدوار به آینده حرکت می کنیم و تمام تلاشمان این است که این انقلاب به دست صاحب اصلی خود برسد.

اشتری تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری در تمام بیانات خود و بویژه در فرمایشات اخیری که داشتند و امید و روحیه را به مردم و مسئولین تزریق کردند، کشور همچنان امیدوارانه به حرکت خود ادامه می دهد و همه ما نیز به آینده روشن ایران امیدواریم.

اشتری در ادامه به نقش موثر کرمانشاه در سالهای جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: کرمانشاه از استان‌هایی است که بیشترین درگیری را با گروه‌های ضد انقلاب و نیز رژیم بعث در هشت سال دفاع مقدس داشت.

وی به شکست حصر پاوه اشاره کرد و افزود: فداکاری مردمان این خطه بویژه شهر پاوه هیچگاه از حافظه تاریخ پاک نخواهد شد که با مقاومت خود اجازه ندادند پاوه سقوط کند و در کنار رزمندگان جانانه ایستادگی کردند.

وی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس گوشه ای از این استان نیست که درگیر جنگ نبوده باشد و هر طرف استان که برویم آثاری از دفاع مقدس را خواهیم یافت، آثاری که همه نشان از مقاومت این مردم است و نبردها در سومار، نفت شهر و بازی دراز همگی شاهد این مدعاست.

فرمانده نیروی انتظامی به عملیات مرصاد نیز اشاره‌‎ای داشت و افزود: در سالهای پایانی دفاع مقدس منافین در صدد بودند به خیال خام خود ضربه نهایی را به نظام جمهوری اسلامی وارد کنند و از طریق کرمانشاه وارد کشور شده و با پیشروی، تمام شهرهای مرکزی کشور را تصرف کنند، اما در نهایت با هوشیاری و بیداری مردم و رزمندگان اسلام مواجه شدند و تمامی آنها در عملیات مرصاد به هلاکت رسیده و یا متواری شدند و این افتخاری بزرگ برای مردم ایران و بویژه مردم کرمانشاه است.

وی در ادامه به وضعیت امنیتی مطلوب استان کرمانشاه نیز اشاره کرد و افزود: امروز استان کرمانشاه در بیشتر شاخص‌ها در حوزه جرائم وضعیت خوبی دارد، هرچند در برخی جرائم، به دلایلی که عمدتا به حوزه کاری پلیس هم مربوط نمی شود شاهد افزایش هستیم که باید بیش از پیش اقدامات پیشگیرانه انجام شود.

وی به بازدید روز گذشته خود از پاسگاه‌های مرزی استان کرمانشاه اشاره کرد وافزود: در حال حاضر وضعیت تجهیزات وامکانات در مرزهای استان مطلوب است و نسبت به سال گذشته ارتقا پیدا کرده و آمادگی و روحیه بالایی در میان نیروهای مرزی وجود دارد.

سردار منوچهر امان اللهی فرمانده انتظامی استان کرمانشاه نیز در این مراسم با اشاره به وضعیت مطلوب امنیتی در استان گفت: خوشبختانه با تلاشهای شبانه روزی نیروهای انتظامی در استان و کنترل مرزها امروز شاهد امنیت مطلوب در استان هستیم.

وی از سیرکاهشی جرائم در استان خبر داد و افزود: به همت تمامی نیروها و همکاری مردم، پلیس استان در تمام شاخص‌ها ارتقاء عملکرد داشته، بجز مواردی که رفع آنها بسترهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی می‌طلبد.