وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص میانگین ۵۹ همچنان در شرایط سالم قرار داد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین شهبازی مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۷۰ در شرایط سالم قرار داشت، همچنین کیفیت هوای تهران هم اکنون نیز با شاخص میانگین  ۵۹ همچنان در شرایط سالم است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۵ شهریور) است، اظهار کرد: در این روز برای برخی ساعات وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب‌شرقی - جنوبی انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، طی امروز (۵ شهریور) وضعیت کیفی هوای اکثر مناطق پایتخت در شرایط سالم است و وزش باد در برخی ساعات به طور موقت سبب افزایش غلظت ذرات معلق می‌شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه این شرایط جوی طی فردا (۶ شهریور) کمابیش ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: در این روز وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بین ۵ تا ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوبی -جنوب‌شرقی برای برخی ساعات پیش‌بینی می‌شود که افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

به گفته شهبازی همچنین دما هوا در پایتخت تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.