وزیر آموزش و پرورش گفت: مدارس باید کارگاه تمرین زندگی باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، سید محمد بطحایی در اختتامیه یازدهمین دوره لیگ علمی بین المللی پایا و در جمع ۵۰۰ دانش آموز از سراسر کشور و کشورهای هند، انگلستان، تانزانیا، بوسنی، سوریه، عراق، لبنان، افغانستان و ترکیه اظهار کرد: مدرسه تمرین زندگی برای نسل فرداست و در همه جوامع هدف عمومی آموزش و پرورش آمادگی فردی در کارگاهی به نام مدرسه است.

وی افزود: در کشور ما مدرسه به این دلیل وجود دارد که کودکان با طی ۱۳ سال تحصیل آنچه در زندگی فردا نیاز دارند را تمرین کنند و در کشور ما مدرسه با این هدف تا حدودی فاصله دارد.

وزیر آموزش و پرورش یاداور شد: یکی از دلایلی که اشتیاق لازم برای دانش آموزان ایجاد نمی شود محتوای آموزشی است و اگر مدرسه برای دانش آموزان تمرین زندگی باشد و صبوری و از خودگذشتگی را یادبگیرند برای حضور در مدرسه سوق و اشتیاق بیشتری خواهند داشت، و اکنون در مدارس ما این تمرین های مفید زندگی کم است.

بطحایی تاکید کرد: بخشی از فعالیت دانش آموزان در مدرسه باید جشنواره و کارهای گروهی باشد و نظام آموزش و پرورش باید به سمت مسابقات گروهی دانش آموزی حرکت کند.

وی از حذف مسابقات فردی از مهر ۹۷ در مدارس ابتدایی خبر داد و ادامه داد: تلقی خانواده های ایرانی از آموزش و پرورش موفق ارائه کتب و محتوای درسی بسیار و تکالیف حجیم دانش آموزی است و تحول در ساخت علمی را قبول ندارند.

وزیر آموزش و پرورش خانواده ها را شرکتی تربیتی آموزش و پرورش دانست و گفت: هر چه ما دو شریک کار بهتر و هماهنگ تری انجام دهیم آموزش شما دانش آموزان بهتر انجام می شود و تاکید رئیس جمهور هم بر توسعه مهارت آموزشی بوده است.یازدهمین لیگ علمی بین‌المللی پایا

بطحایی خاطر نشان کرد: همکاران من در بسیج سازندگی با علم به اهمیت رقابت های گروهی چنین لیگ علمی را برگزار کردند.

وی تاکید کرد: آموزش و پرورش به تنهایی از عهده مسئولین های خطیر آموزشی و پرورشی بر نمی آید و کمک همه دستگاهها را نیاز دارد و آینده بسیار روشن است و شما همت کنید تا آینده کشور بسیار پر فروغ تر از امروز و گذشته باشد.