رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه همه خواهان موفقیت دولت هستند گفت: نظام مواضع درستی در برابر دشمن اتخاذ کرده است و رای افکار عمومی جهانی نیز با نظام جمهوری اسلامی ایران همراه است.

به گزارش خبرگزاری موج، سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه سال گذشته مستمری مددجویان سه برابر شد، اظهار شد: با وجود اینکه امسال نیز مستمری مددجویان ۱۴ درصد افزایش یافته است اما با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و افزایش هزینه‌های نیازمندان باید قانونی جدید در حمایت از اقشار ضعیف جامعه تصویب شود که این امر فقط با همکاری دولت و نمایندگان مجلس محقق می‌شود.

وی بابیان اینکه در گذشته چندان با خدمات موردی به نیازمندان موافق نبودیم اظهار کرد: با توجه به فشار اقتصادی و افزایش تورم قیمت‌ها، امسال کمک‌های موردی به نیازمندان افزایش خواهد یافت‌.

وی بابیان اینکه با توجه به تهدیدات دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بیش از هر زمانی نیازمند همبستگی، یکپارچگی و وحدت ملی و همدلی مذهبی، قومی و سیاسی هستیم افزود: هم‌اکنون کشور دچار جنگ اقتصادی است و از دولت انتظار می‌رود با تدوین نسخه انقلابی راهکاری درست برای حل مشکلات ارائه کند.

رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه همه خواهان موفقیت دولت هستند گفت: نظام مواضع درستی در برابر دشمن اتخاذ کرده است و رای افکار عمومی جهانی نیز با نظام جمهوری اسلامی ایران همراه است.

وی یکی از راهکارهای مقابله با مشکلات فعلی را همراهی ملت با نظام و دولت دانست و افزود: همه ما در این وضعیت مسئول هستیم. رفتار مدیران نباید اشرافی باشد بلکه سادگی یکی از خصوصیت‌های مدیران انقلابی است.

فتاح با اظهار اینکه مردم منتظر اجرای عدالت برای مفسدان اقتصادی هستند تصریح کرد: در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی باید نظام در اجرای حکم علیه مفسدان بدون تعارف با شخص و جایگاه فرد عمل کند.

وی به اشاره به اینکه دولت امسال ۲۳۰ میلیارد تومان به بیمه‌های اجتماعی مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی اختصاص داده است اعلام کرد: با توجه به افزایش تعرفه‌های بیمه‌های درمانی، به شرکت‌های بیمه‌گر بدهکار شدیم که تلاش می کنیم بدهی خود را تسویه کنیم.

فتاح با اشاره به اینکه برخی از مددجویان روستایی در سال‌های گذشته باهدف مقاوم سازی مسکن از تسهیلات بانک‌ها استفاده کردند اما موفق به پرداخت اقساط خود نشده‌اند که این امر مشکلاتی برای آنها به وجود آورده است اعلام کرد: برای تسویه این بدهی ۶۰۰ میلیارد تومانی در حال مذاکره با نمایندگان مجلس هستیم تا از محل برداشت از صندوق توسعه ملی سهمی به این موضوع اختصاص دهند. 

فتاح با اشاره به اینکه استان کردستان در پرداخت زکات جز استان‌های برتر کشور است تاکید کرد: باید محل هزینه‌کرد زکات به اطلاع مردم برسد چراکه شفافیت در عملکرد موجب افزایش اعتماد عمومی به این نهاد می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: تمام زکات جمع‌آوری شده برای ساخت مسکن، تامین جهیزیه، درمان و تحصیل نیازمندان و ساخت مسجد و پروژه های عمرانی روستاها هزینه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هر یتیم تحت حمایت به‌طور میانگین پنج حامی دارد گفت: متوسط پرداخت کمک‌ حامیان در ماه ۲۲۰  هزار تومان برای هر یتیم است این در حالی است که میانگین دریافتی برخی ایتام ۵۰ هزار تومان است که باید تلاش بیشتری برای جذب حامی صورت گیرد.