با تصویب کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، به ازای هرماه جبهه،هردرصد جانبازی و هرماه اسارت والدین ،12 روز کسرخدمت به مشمولان تعلق می گیرد.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا در این باره به خبرنگار خبرگزاری موج گفت: نحوه اجرای بند (د) ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه در کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بررسی و تصویب شد به ازای هر ماه جبهه، هر درصد جانبازی و هر ماه اسارت والدین، 12 روز کسر خدمت به مشمولان تعلق گیرد.

سردار ابراهیم کریمی افزود: در اجرای این قانون طبق مصوبه قبلی که با هماهنگی مجلس شورای اسلامی صورت گرفته بود، سالی20 هزار نفر با بالاترین سطح ایثارگری می توانستند از این تسهیلات بهره مند شوند که از سال گذشته برای دارندگان امتیازات ایثارگری 28 و 29 اجرا شد که به دلیل محدودیت در اجرای این قانون، سایر ایثارگران به خصوص مشمولان حین خدمت امکان بهره مندی از این تسهیلات را نداشتند.

وی تصریح کرد: با تلاش های صورت گرفته این امکان فراهم شده فرزندان همه ایثارگران بدون هیچ گونه محدودیتی از لحاظ زمانی، سنی و ... بتوانند از این امتیاز بهره مند شوند.

سردار ابراهیم کریمی

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه در آینده نزدیک این کسر خدمت اجرایی خواهد شد، ادامه داد: با تصویب نهایی این قانون، برای افرادی که منتظر تغییرات و تحولات نهایی بوده اند، فرصت خوبی برای شروع به خدمت سربازی و بهره مندی از این تسهیلات ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: مشمولان واجد شرایط کسرخدمت ایثارگری با امتیاز 28 و 29 همچنان می توانند برای ثبت درخواست خود به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10 )مراجعه کنند

سردار کریمی درپایان گفت: متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir،سامانه تلفن گویا به شماره096480 و یا سامانه پیامک به شماره 110206010 از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.